En soms is de kritiek erg hard. 'Brinio toont, dat hij met recht een eereplaats in neemt in de booze wereld, waarvan hij gewaagt.' (24-1-1905)10 Maar hijzelf kan dit ook. In een reactie op de heer L. Koopman Cz. schrijft Brinio: 'Moet U nu niet zelf tot de erkentenis komen, dat U in het openbaar iets gezegd hebt, wat U niet verant woorden kunt?' (19-12-1908) Gelukkig heeft de heer Koopman een medestander in de heer J. van Zij verden. Deze vergelijkt het handelen van beide heren en schrijft: 'een besef van de hooge roeping welke een Raadslid heeft te vervullen, heeft Brinio niet'. (17-11-1911) En ook Van Zijverden kent zijn klassieken: 'Mijnheer de Redacteur, U zult goed doen over deze aangelegenheid Brinio ten strengste te onderhouden, want gaat hij voort op den ingeslagen weg, ik geloof niet, dat ze hem hier gelijk vroeger met zijn voor vader is geschied, op een schild zullen rondvoeren en hem zullen kiezen tot hun voorganger.' Soms gaat het bij Brinio echt mis. Volgens zijn critici had hij eens de klok horen luiden maar wist niet waar de klepel hing. Wat was het geval? Op 28 juli 1904 geeft Brinio het gemeentebestuur van Zierikzee het advies een 'knappen medicijnmeester aan te stellen'. Die is nodig, want: 'De ééne klok verschilt soms met de andere wat den tijd betreft een kwartier. Vooral de klok van den Stadhuistoren doet haar dienst zoo slecht, dat daarop niet het minste peil is te trekken. Voor de bevolking, die haar horloges en pendulen naar de klok regelt, is dit een groot inconvenient.' Helaas is het oplossen van het probleem niet zo simpel als gedacht. Het niet naar behoren functioneren is 'geen slijt van een paar jaren, maar van 20 of 25 jaar'. En zoals uit de reactie van de heer A. Anker blijkt ontbreekt het aan geld voor goed onderhoud. Een andere, politieke, misser mag er ook zijn: 'In het stuk: 'Brieven uit Zierikzee', dato 21 Jan., zagen wij, dat Jaap vertelde dat de katholieken een candidaat voor den 83 L. Koopman Cz., wethouder van Zierikzee van 1913-1919, de man rechts van het midden met de paraplu aan zijn arm GASD 1343)

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2016 | | pagina 89