D« J HELDER 1864 3 Juli Tor Herinnering 1924 aan de 60 ja tgt* Ambtsvervulling van predikant te Zierikzee sedert 10 Mei ïsss Ziine dankbare Cemeeiite. aan 67 kinderen in 85 dagen. Gemiddelde bruto kosten per maaltijd 11 en een halve cent.'14 In Zierikzee konden 'Aanvragen tot Ondersteuning of Geneeskundige Hulp wat betreft wijk B' gericht worden tot dr. Helder.15 Dit alles overziende wordt begrijpelijk wat geschreven is bij de negentigste verjaardag van Helder: 'Zierikzee waar hij iedereen en iedereen hem kende, waar hij één was met de bevolking en behoorde bij het stadsbeeld en bij het water en bij de lucht.'16 Bij de herdenking van zijn 60-jarig ambtsjubileum werd hij per rijtuig van huis opgehaald. Hem werd bij die gelegenheid een marmeren gedenksteen aangeboden die geplaatst werd in de oostelijke muur van de Nieuwe Kerk in Zierikzee. In het kader van de laatste restauratie werd gedenksteen verplaatst naar de noordelijke muur. In 1930 werd hem opnieuw emeritaat verleend, ditmaal definitief. Helder overleed 15 november 1933. Hij was Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Helder als predikant De keuze voor de studie theologie was niet vanzelfsprekend geweest. Het tegendeel was eerder het geval. De familie had zich van oudsher bewogen op het terrein van handel en nijverheid. De academische studie werd weliswaar niet geringgeschat maar toch niet beschouwd als de beste uitgangspositie om een goede functie in de maatschappij te verwerven. Kinderen Helder kregen een godsdienstige opvoeding naar de trant van de tijd met behulp van onder andere Van der Palms Bijbel voor de Jeugd en Salomo's Spreuken. De beslissende stoot werd evenwel gegeven door een 'bedaagde kinderjuffrouw, nog een familiestuk in de verte, die ook als assistente in de huishouding werkzaam was. Zij had ons, mij althans, o zoo vroeg bekendgemaakt met het groote vraagstuk van het eeuwig wel of wee, dat steeds 36 Marmeren gedenksteen, aangeboden bij zijn 60-ja- rig ambtsjubileum, noor delijke muur Nieuwe Kerk, Zierikzee (foto Wijnand Renden) IJ T W B e D E D ll«' K. Tg ItYDKN MORTIER. zoox MDCCCXSV Bijbel voor de jeugd, voorblad (Wikipedia)

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2017 | | pagina 38