h tot de conclusie gekomen dat er geen twijfel bestaat dat Luitenant Darley zijn bommen boven Zierikzee heeft afgeworpen omdat hij dacht dat hij zich boven Zeebrugge bevond.] Met een typisch Brits gevoel voor understatement deelden de Lords nog een sneer uit aan de Court of Enquiry: 'They do not, therefore, consider that the Enquiry held at Dunkirk on the 11th June was sufficiently exhaustive to justify the conclusions reached by the Court. Further, they are struck with a lack of precision in the account of his proceedings given in evidence by Flight Lieutenant Darley.'20 [Om die reden beschouwen zij het onderzoek dat op 11 juni in Duinkerken is gehouden niet als voldoende uitputtend om de daaruit door het Hof getrokken conclusies te rechtvaardigen. Verder zijn zij verbaasd over een gebrek aan nauwkeurigheid in het verslag van de door Flight Lieutenant Darley afgelegde getuigenis met betrekking tot hetgeen zich heeft voorgedaan.] De Britse regering maakte een knieval naar de Nederlandse regering in Den Haag en was bereid een schadevergoeding van 10 000 Britse pond te betalen. In januari 1918 hadden de Britten inmiddels ruim 92 000 gulden overgemaakt aan het ministerie van Buitenlandse Zaken.21 De vergissingsaanval op Zierikzee heeft ogenschijnlijk geen nadelige gevolgen gehad voor de carrières van vlieger Darley en waarnemer McKimmie Young. Beiden bleven tot het einde van de Eerste Wereldoorlog in actieve dienst. In de conduitestaat van Darley werd met geen woord gerept over de gebeurtenissen boven Zierikzee. Nadien ontving hij nog altijd kwalificaties als 'A very experienced pilot of exceptional ability. Keen reliable officer. Runs his flight very capably.'22 [Een zeer ervaren en buitengewoon bekwaam vlieger. Prima en betrouwbaar officier. Voert zijn vlucht zeer kundig uit.] Hij ontving zelfs nog twee hoge onderscheidingen voor moedig optreden tijdens oorlogsvluchten: het Distinguished Service Cross en Distinguished Flying Cross. Het noodlot trof hem op 27 september 1919- Tijdens een etappevlucht van Engeland naar Egypte kwam 83 fyiuvfialik Door een combinatie van factoren zagen Darley en McKim mie Young het kanaal tussen Zeebrugge en Brugge (hier deels afgebeeld) aan voor bet Havenkanaal van Zierikzee topotijd- reis.nl)

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2017 | | pagina 85