OVER DE AUTEURS 132 Rachel Schats (1987) studeerde archeologie met een specialisatie in osteoarcheologie aan Universiteit Leiden en University College London. In 2016 promoveerde zij op het onderzoek naar de fysieke consequenties van de middeleeuwse ontwikkelingen aan de hand van ver se lillende rurale en urbane skeletcollecties. Op dit moment is zij werkzaam aan Universiteit Leiden als Universitair Docent binnen de afdeling Menselijke Osteoarcheologie. Twan vanDodewaard (1993) studeerde geschiedenis in Leiden en behaalde in 2017 zijn master. Hij schreef zijn bachelorscriptie over de relatie tussen Zierikzee en de Hanze in de late middeleeuwen. Momenteel is hij werkzaam bij het Huygens Instituut voor Nederlandse Geschiedenis, bij de digitalisatie van de briefwisseling van Constantijn Huygens. George Sanders (1961) is historicus en als conservator verbonden aan Paleis Het Loo. In 2013 promoveerde hij aan de Universiteit van Leiden op Het Present van Staat. De gouden ketens, kettingen en medailles verleend door de Staten Generaal, 1588-1795. In 2017 werd aan Het Present de Karei van Manderprijs toegekend. Albert A.J. Scheffers (1958) is monetair historicus en directeur-eigenaar van Klinkaart bv, bureau voor museum- en collectiemanagement. In 2013 promoveerde hij op het proef schrift Om de kwaliteit van het geld. Het toezicht op de muntproductie in de Republiek en de voorziening van kleingeld in Holland en West-Friesland in de achttiende eeuw. Hij is sinds september 2014 werkzaam als directeur van het Stadhuismuseum Zierikzee. Huib Vil (1953) is stadshistoricus. Tot 1 april 2018 was hij gemeentearchivaris van Schou- wen-Duiveland. Hij publiceert onder meer over regionaal-historische onderwerpen. In 2015 promoveerde hij op het proefschrift: De scholen syn planthoven van de gemeente. Het onder wijs in Zeeland en Staats- Vlaanderen, 1578-1801. Johan Francke (1971) studeerde maritieme geschiedenis aan de Universiteit Leiden Hij promoveerde op Utiliteyt voordegemeenesaake. De Zeeuwse commissievaart en haar achter ban tijdens de Negenjarige Oorlog, 1688-1697 (2001). Hij is informatiespecialist Zelandica en vakreferent binnen de wetenschappelijke bibliotheek van de ZB in Middelburg. DickJ. Schutte (1935) studeerde tandheelkunde in Utrecht, was tandarts in Waddinxveen kwam later in dienst bij het Tandheelkundig Controle Instituut en werd voorzitter van Tand heelkundig Gehandicapten Zorg Rijnmond. Voor zijn onderzoeken naar oude tandheelkun dige families is een unieke verzameling tandheelkundige postzegels opgebouwd waarover diverse publicaties zijn verschenen. Frits van Riel (1955) studeerde verpleegkunde aan de hbo-v in Leusden en werkte als leidinggevende in de algemene en psychiatrische ziekenhuizen. Hij begon twintig jaar gele den met archiefonderzoek naar kunstschilder en fotograaf L.J. Bruna, een ver familielid. Hij schreef een boek over hem en bereidde een overzichtstentoonstelling voor. Jan Zwemer (I960) is freelance historicus en tekstcorrector. Hij specialiseerde zich in de Zeeuwse geschiedenis vanaf circa 1800 en in die van de rechterflank van het Nederlands piotestantisme. Hij treedt op met verhalen in het Zeeuws, en gedichten in het Zeeuws en Nederlands.

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2018 | | pagina 68