ifev 1 w Ll o l<an o I A 2. November 1968. Van de Redactie dat elk facet De Redactie. - Verklaring der letters. Tenslotte kunnen wij U niet genoeg op het hart drukken de inhoud van deze enveloppe goed te bewaren. Het is een eenmalige uitgave en we kunnen niet garanderen in de toekomst deze tekst te kunnen naleveren. 1 2 Voor het gemak hebben wij elk onderwerp voorzien van een letter met volg nummer. Het spreekt vanzelf, dat in elke enveloppe niet ieder onderwerp ter sprake kan komen. Na enig beraad werd besloten gebruik te maken van een losbladig systeem, omdat dit het voordeel biedt dat de verschillende onderwerpen categorisch gerangschikt kunnen worden. Naar verloop van jaren kunt U dus zelf ver schillende mappen samenstellen, die ieder voor zich o^Sr een apart onder werp handelen. Uit bijgaande "Verklaring der Letters" kunt U concluderen, van de streek onze aandacht heeft. Met eventuele aanvulling of suggesties van Uw kant wordt door de redactie zeker rekening gehouden. Inhoudsopgave "enveloppe 1" A - 1 Mededelingen van het bestuur. A - 2 Mededelingen van de redactie. B - 1-4 Ledenlijst. E - 1-5 Sociëteit St. Sebastiaan. F - 1-7 1e deel over Sassa-Gandavum uit het aardrijkskundig woordenboek Nederlanden. L - 1-3 Karei Modde, Vestdorpssoldaat in het leger van Napoleon. N - 1 Kaart "Flandria". Bijgaand treft U een kaart aan van Vlaanderen, geschonken door de Pharma, ceutische industrie Pfizer N.V. Deze kaart is een reproductie van een originele kaart die de situatie weergeeft zoals die was omstreeks 1550. De kaart is een onderdeel uit de verzameling van Abraham Ortelius, een Zuid Nederlands aardrijkskundige. Ortelius (Crtels) is vooral bekend doo zijn "Theatrum orbis Terrarum" een atlas, waarvoor hij de gehele tekst verzorgde De bedoeling van deze "enveloppe" is U te informeren over de activiteiten van’de "Stichting Oud-Westdorpe" en de "Heemkundige Kring Sas van Gent". Daarnaast willen wij U op deze manier een overzicht geven van wat er in de loop der tijden gepubliceerd is over de streek, met name vooral over West- dorpe en Sas van Gent.

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 1968 | | pagina 3