J z Q o kAN G^ December 1969. L.S. Bibliotheek enDocumentatie centrum te Middelburg leverde de eerste bijdrage tot onze volgende enveloppe en we ondervonden veel steun. De Heer Stevens is druk doende alle stempels van eertijds en nu van Sas van Gent te verzamelen. De Heer Hoefmans is begonnen met het in catalogus brengen van bezittingen van de Heemkundige Kring. De plattegrond van Sas anno 1900 nadert zijn vervolmaking, De Heer Hartens bezocht verschillende oudjes en vele gekke verhalen zijn genoteerd. De Heemkundige Kring Sas van Gent werd lid van de Menno van Coehoorstichting, vele prachtige fotocopieën van kaarten en schetsen vielen ons zo in handen. Eerder gemaakte studies van de hand van J.C. Smidt over Sas zijn allen in fotocopie en dia overgenomen. De Bibliotheek van de Rijksuniversiteit te Leiden liet ons weten, dat in de kaartenzaal meer dan 50 plattegronden en topografische prenten ter inzage klaarliggen. Aan de leden-donateurs van de Stichting "Oud Westdorpe" en de Heemkundige Kring Sas van Gent. Hierbij ontvangt U onze derde enveloppe. De aan vullende ledenlijst toont U hoe ons ledental is toegenomen. Het bestuur is zeer verheugd over deze groei, een aansporing om in de ingeslagen Het Rijksarchief te Gent werd bezocht en de eerste contacten gelegd om te komen tot copiering van de vele streekkaarten en bestudering van het daar talrijk aanwezig materiaal. AS De Heer de Bruin verheugt zich in de goede financiële gang van zaken en de eerste aankopen wordten thans overwogen. Zij die hun contributie over 1968 en of 1969 nog niet voldeden, kunnen dit doen per giro of per bank aan Boerenleenbank Sas van Gent giro der bank 305113 of Boerenleenbank Westdorpe giro der bank 63440. Een bedrag van minimum fl. 5.ten name van resp. Heemkundige Kring Sas en Stichting Oud Westdorpe. Zodra de betalingen van dit jaar binnen zijn, zullen we weer onze financiële steun kunnen geven aan het Museum van Westdorpe., De Heer Thomaes zet met veel succes zijn studies voort in de archeologie en in de volgende enveloppe is weer een bijdrage van zijn hand te verwachten. Het is verrassend en aangenaam te zien hoeveel liefde en belangstelling voor onze streek bestaat. Even verrassend en interessant is het de vondsten mee te maken, die het bestuur doet. .r weg voort te gaan en onze activiteiten uit te breiden. ,31.>1 V

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 1969 | | pagina 1