2 - Schrijft nu in en wordt lid van de Z.V.U Het Bestuur. Orienterende besprekingen zijn begonnen over een uitgave over de Geschiedenis van Sas van Gent. In De Heer de Smidt Sr. heeft de Heemkundige Kring een enthousiast medewerker gevonden; t.z.t. hierover meer. Het bestuur komt maandelijks bijeen in Café De Roos op de yestdam. Gezellige avonden Op 12 - 13 - 14 september 1.1. had de Kammer-Bola soos een "Unity of 5" georganiseerd. Een van deze Unity's was een expositie van de Heemkundige Kring. Alhoewel bescheiden van opzet was er toch veel te zien. Ook de ver zorging was tip-top in orde. Ofschoon er van de zijde der Heemkundige Kring geen propaganda voor is gemaakt telden we toch een paar honderd bezoekers. Er staat overigens nog een grote tentoonstelling op het programma rond 1 april ter gelegenheid van de gemeentelijke herindeling. Bij die gelegenheid verschijnt onze 4c enveloppe, die geheel aan deze voor ons geschiedenis makende gebeurtenis is gewijd, compleet met kaarten materiaal. Een viertal lezingen zijn in voorbereiding voor het komend seizoen, de eerste zal zijn Maandag 29 december 1969 om 19.30 uur in de zaal van de Heer G. de Reu, Noord Weststraat 3 te Sas van Gent. Vele interessante dias over het kanaal zullen worden toegelicht door onze Secretaris de Heer E. Sarneel. Voor de bejaarden staat op oudejaarsdag een dia-vertoning op het programma en wel in het bejaardenhuis De Redoute om 16.00 uur. Onderwerp: Oud Sas. Belangstellende leden zijn eveneens hartelijk welkom. Ook hebben we de afgelopen weken onze medewerking mogen verlenen aan een interessant experiment. Op de o.l. school te Sas van Gent werden speciale lessen gegeven over de geschiedenis van de stad. Hiertoe werd door ons studie materiaal verstrekt. Een aantal leerlingen kwam ons opzoeken voor nadere informaties. Iedereen was even enthousiast. De ingesloten folder van de Z.V.U bevelen wij in Uw bijzondere aandacht aan. Bij voldoende deelname zal Sas van Gent gekozen worden als plaats in de Kanaalzone om de lezingen te doen plaats vinden. Het Kon. Zeeuws Genootschap stelt de inschrijfda turn dan ook open tot 31 december 1969. De nu begonnen serie over de kanaalwerken van de hand van Ir. Keur, is de meest nauwkeurige en recente publicatie over het kanaal. Wij danken bij deze de Heer Keur, thans werkzaam in Den Bosch, voor zijn toestemming tot her- publicatie en complimenteren in hem, de gehele Rijkswaterstaat, die ons op alle gebied al behulpzaam was. Zij schonken ons onder meer prachtige Foto's en stelden ons in staat door inzage in de "bouwboeken" van het 3e kanaal, nauwkeurig de ligging en beschrijving te vinden van het z.g. Joost Hamerlynck Sluisje; de origo van Sas Nogmaals wijzen wij alle leden-donateurs erop, de inhoud van de enveloppen goed te bewaren - bijv, in een map.

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 1969 | | pagina 2