j F - 16 686 manschappen. i Artilleristen Handlangers 573 86 659 12 15 2 Vervolg "Journael van alle het voorgevallene eedert de beleegering te Sas van Gent in don jaere 1747" Dus het geheele garnizoen uijt 686 manschappen. H.D. De comp, van Brand hebben hieronder haer gevangen en zieken. dito. Het graan, dat in 't hospitaal was, opgoslaegen en in zoeker - hejjt laeten brengen en met het malen een aenvang doen maekon, alsook de bomen aan de oostzijde van de wal laten kappen en needer smeten. Denzelfdo dito, nog in do oost conterscharp een platte form doen ma ken dat volbragt is, alsmeedo een batterij on barbotte van twee stuk jes canon, vzelke laatste in het fort 3t Anne is werkstellig gemaekt (het fort 5t Anna lag ten oosten van Sas van Gent, op de plaatst waar nu het vzoonwagonkamp is) dito wierd er rapport gedaen dat het fort St Antony door een officier van de Fransson was opgoyescht, waarop aanstonds orders heb gezonden aan de officier de wagt aldaer hebbende zig wel te defendeeren Tusschon den 19 en 20 hobbo de hupsen van Anneke de Vos on Jenneko Hameling laeton afbrandon, gelegen aan do ’festtragol langs do Gent - om te beletten dat don viand hom niet zoude bedienen van om zijn batterijen daar tegons over het fort St Antony op te echo vaert, deselve rigten. Donderdag don 20 dito. Rapport ontfangon des morgons, dat er op 't fort St Antoon niets voorgevallen was, derwaorts eenige amunitiBn en vivree hob laoten transportoeron om in cas van nood geBmploijeerd te worden; 's nagta het huys van den herbergier aon de laatste stuiver in den brant laoten steeken, om daarvan geen hinder' t hebben, alsook een tweede plattoformo in de oost contre-escarpe doen vervaardigen. Vrijdag den 21 dito. Haa de Galge ronduit laoten brengen eenige frios- se rujjters, om het solve voor eene surprise te dekken. dito hebben do Franssen met kloijn geweer op onze arbeiders op do oost contre-escarp werkende agter den dijk uyt den Oostenrijkse pol der beginnen te vuuren. dito 's avonds eenige hupsen langs don Graaf Jansdijk in brant laoton steeken dito is do vorenstaande resolutie werkstellig gemaakt, ztfnde door den ontfangor Doeije aan den heer van Burmania ter presentie van tweo capt doeses garnizoen Seis en Drabbe overhandigt de somma van 2400 guldens dito orders gegeevon om do overige sluyssen daar het noodig was met mist en boomen te bedekken, en lapport ontvangen dat de beleogeraars aen batterijen in don Oostenrijkse polder begonden te arboijdonwaor- omme bij continuatie mot canonneeron en hot werpen van bombon don voort gang hebbe tragton to stremmen, dito por missive naarigt bekoomon dat de Franssen hot fort den ,vers- dam hadden bemagtigt en de daar do wagthebbende officieren, zijnde den sous It. Vermeulen on Verochuur on do overige manschappen krijgsgevan gen gonoouon onde naar ^oltzaeten gevoerd. Naar ingenoomene lijsten vond mijn garnizoen zig sterk zoo, infanterij als moede dartillery, de gevangene op 't fort aan den Dvorsdam, ende de zieken daarvan afgerekend Gadoll;ere 2e comp.van Drumd 1

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 1969 | | pagina 5