I F - 17 ver - en I St Franciespolder dito hebbe ik eenige hupsen lange den Graove Jansdijk in don brand doen ateeken Zondag den 25 dito, Hebben de Franssen beginnen to wercken aan het fort Leopoldus. dito zijn door m^n weederom twee expressen afgovaerdigt on gezonden aan den general on chef Vorst van Waldeck, on kennisse van de too - stant der zaeken to geeven en secoura te verzoeken dito gecontinueerd net fascines en piquetpaelon te maoken, en verdom voortgewerkt om do batterijen op do bastions Coohoom on Fascij te nes» koeren dito eenige takkebossen on farceelen dio bij het afgebrande hu^s van Jonneke Uameling stondon, doen binnen haelen dito hobbo goördonneort om een dan in de Uentsche vaort te leggen om het waeter van de innundatie te konnen behouden dito hebben wooder orders gogooven om aan de glaoiBn van de oostzijde doezor stadt te erboijden einde dezelve in beeter staat van de - fensie te brengen en hebbe eenige friesse ruitere bij de reserve aan het fort Sint Anna doen stellen. llaandag den 24 dito. *lebben de arbeijders met het aanbreeken van den dag weederomme beginnen te arbeijdon op do oost contre-escarp, en zijn door het kleingeweer van de Franssen van agter don dijk van de Oos - tenrijkse polder zeer geinoonmodeort geworden en eenige gekweste he - koomen dito, heb ik onder directij van don capt, de la Vaux, ingenr. scheyde boomen en takken op de talue van do glacis van de reserve net piquetpalen vast doon klinken, ton oijndo ona van die kant voor eene surprise te dekken. Saterdagh don 22 dito heb ik gelast krijgsraad te houden tot het re- guleeren van hnt hospitaal. dito een aanvang gemaakt de batterijen op do bastions Coehoorn Fascij te maskoeren (deze uardon bastions, ten oosten en noordoosten van de stad, zijn gemaakt door de na do belegering in 1644 aangestolde gouverneur Thomas Ferens of Firens. Het bastion Fascy kan bost zijn genoemd naar de luitenant-kolo - nel Johan de Vassij, die in 1694 in dienst was van de Zeeuwse landmilitie) dito gecontinueerd met afkappen van hoornen, 't maoken van fascines an piquet paolen dito heb ik 40 pionniers gezonden naar het fort St Antony, on aldaar den traegol door te graoven in do gragt, ten eynde de Kernmelkpoldcr met zout water uyt de Gentscho vaert to inundeeren, dog de hoogter.s gewaeterpast hebbende is bevonden dat de Kernmolkpolder ciroa 1 vcot hoger was, als den peylsteen vour Amelia, en heeft de inundatie van gemelde polder zeedert 8 A 10 dagen een voot hooger bevonden als hot seewaetor, waaromme hetselve als onnoodig sijnde toen niet is go-oyo- cuteerd geworden. dito hebben wy zoo voel het gezigt ons toeliet ontdekt dat de Frul. - sen den dijk by St Steven achter d o Kernmelkpolder hadden deurgegrae- ven en een travers daer op gemaekt. (^et fort St Steven lag ton zuidoosten van de stad en ten oosten van St Antonie, aan hot westelijk einde van de in 1615 bedijkte

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 1969 | | pagina 6