F - 18 I Vorvolg "Journaal van allo hot voorgevallene zedertdo beleegering to Sas van Gent in den jaere 1747" dito orders gegeven dat '0 Landa bakovpn in goreotheyt gebragt en aar. de ganck noeste geuaekt worden, waartoe een bakker en de noodige verk- lujjden hobbe aangesteld, ten e(jndo brood in voorraad gebakken vierde. dito heb ik alle sterke drahken, die zig in de etadt bevonden, in vhr- zoekoring doen brengen en eer» oantjjn opgerigt on mjjn garnisoen des 'hoods daar van ie laten bedienen, vaar over dê noodige opziendera en een schrijver hébben oangéètöltf" Dingodag den 25 dito. Heeft de vijand niet goschooton, gelijk meede van onse kant niet geschiet is, maar hebbe het werok in de oostsijde van deoso atadt on do rosorv laeton continueeren om allee in goede staat van defensie te stellen, alsmoede blindens doen vervaerdigon agter welke de arboijdors aan de oostzijdo konden weroken by den dag, zonder door het kleijn gowoer van den vijant belet te worden, on h eb be ’s morgens rapport ontfongen dat zy haoro tranohéoe van do kant van het lloeselhuyoje hadden geopent, ala moede dat zij door tranchéea begonnen te appoooheoron tot hot fort Ut Antony waarop ujjt het voor - noemde fort met canon en uyt don ronduit mot het kort geweer is ge - sohooten. Woonsdagh den 26 dito. Krijgsraad gehouden en voorgedraogen om ton oomptoiro van den ontfanger van Hogendorp, door desselfs commies Lug- ten te doen botaolen in deezo omstandighoyt de penningen on andere nootwendigheeden die vereijscht wierdon, tegoen met eenpaerige stemmen is geconvonteerton een resolutie genoomen, die aan den commies Lug- ten als oopio is ter hant gostelt. dito is do passage naa do reserve gegraevon door do wal en een travers daarvoor gelegd, ala ook een flanck opgeworpen in do lunet Amelia dito boomon laeton kappon om worsten on fascines to rnaekon alsook schanskorven dito 's nademiddags rapport bokomon dat do Franssen langs den Evers - dam met eenige stukken swaar canon on mortieren naer den Oostenrijkse polder op marsch waeren, alsook dat oen batterij in den voornoemden poldor vbrvaerdigt wiorde, tegcns over het bastion Fascjj, waarop aan- stons ordro hebbe gogceven om den geheolen nagt, naa agter den dijk waar zij werokton, bombon te werpen en met ons canon daerop te speelen, en haer die arboijd te beletten dito heeft don arbeijd in den bedekte weg van de oostoonterscharp we derom zijn voortganok gehadt Donderdagh den 27 dito. Fen passage laeten rnaekon in do bodekte weg van Amelia, om langs de zoesl^ys communicatie te hobbon met de weet- contre-escarp, omdat de brug van Amelia te vool voor vijans oanon ge ëxponeerd lag dito in de glacis voor de reserv oen koffor laeton rnaekon dito Benige palissaden goönnloVeert. dio voor het ravelijn Stuart in de bedekte weg laegen dito weeder gecontinueert met boomen te kappen'an fasoines te maken rapport bekoomen dat veelc «negens en karren van de Franssen met amu- nitle, fasoines en andere oorlogsgcrccdoohanpen over don Eversdan in don poldor gobragt vierden dito hebben de Pranasen mot hun kleijn gevoer uyt den Oostenryksen polder zeer sterk gevuurt op onze arbeijders

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 1969 | | pagina 7