z 0 6. A oktober 1970. L.S. Het doet ons genoegen U te kunnen mededelen 5— fl 2.- voor de Waalse kerk Fr'. Puylaert. Het programma voor 1970-71 ziet er als volgt uit: J.A. Trimpe-Burger komt spreken over opgravingen in Zeeuws Vlaanderen Wij vestigen nog Uw aandacht op de bijdrage van ons medebestuurslid de Hr. Franz Stevens. Wij betreuren het zQ U te moeten berichten hoe ernstig ziek hij is. Hij laat U allen hartelijk groeten. Aan de leden - donateurs van de Stichting "Oud Westdorpe" en de Heemkundige Kring Sas van Gent. De Hr. met dia's van onze Johan Thomas. p dat ons ledental tot 300 is gestegen. We hebben een actieve periode achter de rug - lees het verslag van de secretaris - onze in aktivite.it niet genoeg te loven Heer Eugene Sarneel Sas van Gent, 'AN Wij danken Dr» J.R.M. de Smidt voor het vele werk en prijzen ons gelukkig met deze studie. Broeder Leopold betrekken wij gaarne hierbij. De mooie reprcduktie van de kuyperkaartjes wordt U aangeboden bij gelegen heid van de gemeentelijke herindeling. Het verhaal van Burgemeester Kerckaert van de hand van Meester Pluym uit Westdorpe hoort - zoals U zult lezen - echt hierbij. Het bestuur deelt U mede, dat benoemd is tot Hoofdredacteur van onze enveloppe de Heer Serraerens uit Zelzate, tevens ons eerste bestuurslid uit België. Wij danken de Heer Fruytier voor zijn bemoeienissen met vorige enveloppes Het bestuur is verheugd U bij deze haar eerste (gedrukte) uitgave te kunnen aanbieden. Voor hen die het toegezonden kregen in de enveloppe geven we in overweging hun bijdrage £1. 10.- te laten bedragen, als tegemoetkoming in druk-en verzend kosten. De jaarlijkse contributie blijft fl. van Sas) De Hr. W.A. Korpershoek van de Rijksdienst van Monumentenzorg komt spreken over Molens van Nederland (onder diezelfde "zorg" horen onze Molen, de general! te itsmcïen op de Meulenberg, en de enige gebastionneerde getijmolen van Nederland, het ons beter bekende "Meulenwater" Op de jaarvergadering zal een lezing worden verzorgd over de Vesting Sas, met dia’s en foto's van vondsten in de verschillende archieven in Nederland, voorwaar een ontdekking o O

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 1970 | | pagina 1