A 7. oktober 1970. L.S. lende meer dan honderd jaar oud. Eug Saneel P Secr Ze zijn EENMALIG Intussen is het wel duidelijk dat het bestuur deze tussenliggende tijd niet in ledigheid heeft doorgebracht. Ook in deze periode werden regelmatig werkvergaderingen genouden en diverse aktiviteiten voorbereid. Door onze Stichting is een bandrecorder aangeschaft. De bedoeling hiervan is, om door het vastleggen van gesprekken met oudere inwoners aan meer gegevens te komen omtrent de leefwijze, de sociale omstandigheden e.d. van onze voor ouders. Ook ligt het in de bedoeling een geluidsbanden-archief aan te leggen van het oude Sasse dialekt. Enkele gesprekken zijn al vastgelegd. Notabene: Bewaart U toch de inhoud van onze enveloppen goed Op 24 februari 1970 werd door de Heer C. Riemslag te Biervliet in zaal Planetarium een buitengewoon mooie en interessante lezing gehouden met prachtige dia's over de Flora en Fauna in de Braakman. Deze werkelijk zeer exclusieve avond had een overweldigend succes. Op 29 december 1969 werd in zaal Planetarium een dia-avond georganiseerd over de geschiedenis van het kanaal. Deze serie werd aangevuld met een aantal nog niet eerder vertoonde foto's van het oude Sas, waarvan verschil De belangstelling voor deze avond was matig. Hierbij ontvangt U onze vierde enveloppe. Ons oorspronkelijk plan, deze geheel te wijden aan de gemeentelijke herindeling, hebben we moeten laten varen. Het verslag van de kamerdebatten en veel ander materiaal is in ons bezit, maar het inkorten en leesbaar maken hiervan leverde nogal wat moei lijkheden op o Ook andere faktoren speelden hierbij een rol. Wij hopen evenwel in een volgend nummer hierop terug te komen. Sas van Gent, Op 25 mei 1970 had de jaarlijkse algemene ledenvergadering plaats in het kerkgebouw van de Nederlandse Hervormde Gemeente. Bij deze gelegenheid hield Dr. J.R.H. de Smidt een indrukwekkende voordracht over; De Waalse Kerk in de vesting Sas van Gent. Gelijktijdig had de Heemkundige Kring in het kerk gebouw een kleine tentoonstelling opgezet van oude vestingkaarten en teke ningen. De oorspronkelijke bouwtekeningen van 1750 waren aanwezig. Zeer druk was het daarmtegen op 31 december in "De Redoute", waar voor de bejaarden en andere belangstellenden dia's vertoond werden van oud Sas, met o.m. veel foto’s van oude verenigingen, groepen, optochten enz. Ter gelegeneid van de opening van het Cultureel Centrum "De Speyen" heeft de Stichting hier van 16 t/m 30 juni 1970 een grote tentoonstelling gehou den van historische kaarten en prenten van onze streek uit de collectie van de Atlas van Stolk te Rotterdam en uit de privé-verzameling van onze Voor zitter Fr. Puylaerto Aan deze tentoonstelling was veel zorg besteed en ze kende dan ook een buitengewoon succes. Ruim 800 bezoekers werden genoteerd Ter oriëntatie werden in de loop van dit seizoen door leden van het bestuur bezoeken gebracht aan diverse instellingen (op eigen kosten). O.a. werden bezocht; De Atlas van Stolk te Rotterdam, de Universiteits bibliotheek te Leiden, de verzameling Müller in het Prentekabinet te Amster dam, de Rijksarchieven te Middelburg en te Gent, de Provinciale Bibliotheek te Middelburg, Rijkswaterstaat enz. Als onmiddellijk resultaat van al deze bemoeiingen zijn wij in het bezit ge komen van een aantal kaarten, fotocopieën en gegevens die wij in onze publi caties kunnen verwerken en aan U doorgeven.

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 1970 | | pagina 6