L 72 Geen verslagen werden ontvangen uit de gemeenten Meliskerke, Zoute- lande, St. Philipsland, Borsselen, Driewegen, ’s Heer Abtskerke, ’s Heerenhoek, Hoedekenskerke, Kapelle, Ovezande, Dreischor, Noordgouwe, Oosterland, Serooskerke (Schouwen), Biervliet, Groede, Nieuwvliet, Zuidzande, Bosch- kapelle, Ossenisse, Overslag, Stoppeldijk, Zaamslag, Zuiddorpe. St. Laurens en Vrouwenpolder herbergden geen behoeftige vluchtelingen. In het begin ging alles zijn gewone gang en werden al de schippers gesteund door Sas van Gent. Doch toen ook aldaar de meeste vluchtelingen naar een vluchtoord waren vertrokken, werden zij door de gemeentelijke autoriteiten naar deze gemeente verwezen. Het steuncomité alhier, dat door het vertrek der vluchtelingen op 1 Maart op non-activiteit was gesteld, moest dus na 8 dagen zijn werkzaamheden opnieuw beginnen. Het was echter wegens het groote getal, een 350tal, niet mogelijk hen te spijzen aan een gemeenschapp^lijken maaltijd. Daartoe waren geen lokalen beschikbaar. Maar driemaal in de week werden aan elk gezin, naar aantal, eetwaren uitgedeeld en was ook alles verkrijgbaar wat in een huisgezin tot het meest noodzakelijke behoort. Op 1 Mei hield deze bedeeling op last van den Regeerings-Commissaris op en werden alle schepen op rijkskosten naar elders gesleept. De gezondheidstoestand liet niets te avenschen overernstige ziekten deden zich niet voor. Voor kraamvrouwen was het gemeente-ziekenhuisje ingericht. Alleen ontbrak hier een school voor de jeugd, maar bij gebrek aan lokalen kon hieraan niet worden gedacht. j'-

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 1977 | | pagina 19