A - 36 HEEMKUNDIGE KRING SAS VAN GENT Sas Gent van VAN HET BESTUUR L.S Sas Gent van v jongeren propaganda te maken Er Is zeker U HET BESTUUR. de Heemkun- gaan op van tot een soort Bibliotheek Zeeland en Een zeer verzorgde dec.1978, SeerOostkade 25 4551 CM Sas van Gent tel: 01158-1716 giro: 2401158 Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze twaalfde enveloppeonze jubileum-uitgaveNa een lange moeizame dracht is het dan zoverHe 1emaa1 pijnloos was de bevalling ook niet, immers voor deze extra dikke enveloppe moesten niet minder dan 42000 blaadjes gestencild worden en behandeld! Wij hadden ons bij het samenstellen door ons enthousiasme laten leiden, zonder ons te realiseren dat voor een extra dikke enveloppe ook extra dikke technische problemen zouden ontstaan. Wij bieden U dus onze wel gemeende excuses aan voor deze niet gewilde vertraging. Wij hopen dat de inhoud U zal bevallen. Van op deze plaats danken we dan ook eenieder die heeft bijgedragen tot het tot stand komen van deze jubileumuitgave. Het is de moeite waard! Dit jaar vierden wij ons tweede lustrum, ons tien jarig bestaan.Het zou passend zijn U hier een overzicht te geven van al datgene wat de Heemkundige Kring in deze jaren heeft bereikt en dat is niet gering.Deze mededelingen van het bestuur moeten echter wegens overvloed aan copy strikt beperkt blijven tot één pagina. Het is dus zelfs niet mogelijk ook maar een opsomming te geven van onze aktiviteiten in de afgelopen tien jaar. Iedereen zal moeten erkennen dat de Heemkundige Kring zich een plaats heeft veroverd in 0e &a»se wraru^t het niet meer weg te denken is.Zonder Heemkundige Kring zou Sas er op dit ogenblik beslist anders uitgezien hebben! U met Uw ruim 400 mede leden—donateurs hebt hiervoor gezorgd. Hot bestuur is er U dankbaar voor. Vrijwel al onze bijeenkomsten trekken een grote belangstelling om van de excursies maar niet te spreken..! Onze samenwerking met de Openbare Bibliotheek is dank zij de zeer aktieve bibliothecaris uitgegroeid tot een documentatiecentrum. Er is inmiddels in de Openbare een afdeling Zelandica waar men vrijwel alles over vooral ook over Zeeuws-Vlaanderen kan raadplegen, catalogus is bij deze enveloppe gevoegd. Als U ons vraagt, wat zijn de plannen van dige Kring voor de komende tien jaar, dan zeggen we: We de ingeslagen weg voort, het aanzien en de leefbaarheid Sas van Gent zal zeker weer de volle 1 andacht krijgen. Onze plannen omtrent een uitgave over de geschiedenis hebben al vastere vormen gekregn. Er zijn plannen om vooral onder de voor de Heemkundige Kring. We hebben nu een zeer aktieve werkgroep Canisvliet. nog plaats voor andere werkgroepen! Er is nog veel te vertellen, nog veel te bespreken, maar het einde van dit ene toegestane blaadje komt in zicht. Voor U ligt een dikke enveloppe met een rijke inhoud. Wjj wensen veel genoegen bij deze interessante lektuur.

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 1978 | | pagina 2