f. die smcfcw Feen) van F, der Fean werd op 22 februari 1873 te Heinkenszand Herman Cornelia van der Feen, was ontvanger der overleed in Rotterdam in 1898. (pseudoniem van August H. v.d. werd, zijn inmiddels bekende boek Omstreeks 1896 kwam hij via Justus van Maurik in relatie met "De Groene Amsterdammer" waar toen de Koo de belangrijkste redakteur was. Hiervoor schreef hij feuilletons die resulteerde in de in boekvorm uitgegeven publikatie "de "Krach" van Renswoud", latei- gevolgd door vele romans zoals "de griffier van Peewijk", "de ridder Knol", "de bridgeclub van oom Sorry","Mijn tante uit Aardenburg" en vele anderen. Deze werken publiceerde Van der Feen onder zijn pseudoniem F. de Sinclair de Sinclair Van 2 tot en met 8 september is in de Openbare bibliotheek Sas van Gent een tentoonstelling georganiseerd over F ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Heemkundige Kring. Het was juist F. de Sinclair die terug in de aktualiteit gebracht omdat hij van 1909 tot 1921 in Sas van Gent woonde en mede door "de griffier van Peewijk" een zeer humoris tisch tijdsbeeld heeft gegeven van het begin van deze eeuw. de Sinclair is het pseudoniem van August Herman van der Feen. Dit pseudoniem had Van der Feen afgeleid van een voorvader van hem van moeders-zijde August Herman van geboren. Zijn vader, direkte belastingen en Het was ook daar dat August van der Feen zijn eerste werk kreeg als adjunkt-verificateur der invoerrechten in het jaar 1895. Niet lang daarna werd hij overgeplaatst naar Hoek van Holland en Oldenzaal, waarna hij als verificateur terecht kwam in Vlissingen. Vervolgens verhuisde hij naar Zevenaar en Nijmegen om in het begin van deze eeuw als ontvanger in Sas van Gent ta komen werken. Na zo’n twaalf jaar in Sas van Gent gewoond te hebben, vertrok hij naar Goes om uiteindelijk zijn loopbaan te bekronen in Amsterdam. Na drieënveertig dienstjaren ging hij op 1 maart 1938 met pensioen. 0

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 1978 | | pagina 13