L V/. G. HOEFNAGELS f vVoenadagmorgen om 7 uur is in hei h.K. Ztckcnnui» te üiuiskii overleden a> Edelachtb. neet L. W. G, Hoeinageis, burgemeester der gemeente Sus vun uenl. De heer Hucinugeb werd geboren op 12 Maurt 1«U7 te Asten <N.-Br> en wus sedetl Juli 11115 burgemeester van Sas vuit Gent. F-122 zeer held geëindigd en gemeenteneten zijn Helste Nog enkele jaren slechts huu van Het „otium cum het hud WUi zijn Des avonds Is het harmonlegezelschap ten stadhulze onthaald, waarna een concert werd gegeven om het voor de gemeente zoo merkwaardig en heuglijk felt to herdenken. Van do gelegenheid om het nieuwe stadhuis te bezichtigen werd door .velen gebruik gemaakt. Burgemeester betrekken, gehuisvest, en wel gehuisvest ten dienste van alle inwoners. En als wij ons in herinnering terugroepen de uren door bezoekers, ofschoon onder het dak van het oude raadhuis, In koude doorgebraeht, hetgeen ook ons griefde en wij zien nu geen kamer, wachtlocaal en uiterst hoekje van dit gebouw of het Is door centrale verwar* mlng op behoorlijke temperatuur ge bracht waarvan elke bezoeker geniet, ’dan moge ik U Sas van Gen tenaren, met Uw stadhuis gelukwensen. Het Is aan de samenwerking Uwer vertegenwoordigers, aan de werkdadlg- heid Uwer Wethóuders te danken, dat dit gebouw, met recht de trots onzer inwoners, is tot stand gebracht. Voor die samenwerking zeg Ik gaarne vanaf deze plaats mijn dank. Ik dank ook namens den Raad en het College van Burgemeester en Wet houders, het College van Gedeputeerde Staten, vertegenwoordigd door den HoogEdelGestrengc Heer J van Rompu. Gedeputeerde Staten drukken daar door nogmaals hunne goedkeuring op het grootsche werk, hier tot stand ge bracht. Ook stellen wij de tegenwoordigheid van de Geestelijke overheid van beide kerken op Imogen prijs; de wegen dier overheid loopen vaak parrullel met die van ons; ik zie zoowel In de uitnoodl- ging onzerzijds als de beantwoording daarvan Uwerzijds den stempel van goede overeenstemming, die zoo zeer ten goede komt aan onze bevolking. De Heer Goossens onzen dank, die als lid van het Provinciaal Bestuur toont de belangen onzer gemeente te verstaan En U allen, die Uwe door ons zeer gewaardeerde belangstelling bij de receptie hebt betoond, onzen hartelljken dank. Nadat door fotografen verschillende opnamen waren gemaakt, begaf het ge zelschap zich naar het balcon aan de voorzijde van het gebouw. Het plaatse lijk harmoniegezclschap „De Vereenlgdc Vrienden", dat zich vóór het stadhuis op do Wcstkadc had opgestcld, speelde het „Wilhelmus". Na afloop hier de Commissaris der Koningin een driewerf „Leve de Koningin" aan, wat door het talrijke publiek met een hnrtelljk „hoera" beantwoord werd Hiermede waa de offlcieelo plechtlg- na nog een kort be zoek te hebben gebracht aan de ver schillende localltelten vertrok de Com missaris der Koningin, uitgeleide gedaan door den burgemeester en de belde wethouders. Ocnifmcn tijd bleef men dan nog In gezellig samenzijn ten stadhulze bijeen. Wel niemand zal verwacht hebben, du. nu de goed geslaagde operatie, die hij onvoorzien een 10-tui dogen ge leden moést ondergaan en lui bevredi gend verloop van liet genezingsproces— burgemeester Hoefnagels zoo plotseling nun de zijnen en aan de hem zoo dier bare gemeente Sus van Gent zou worden ontrukt. Met moed en opge wektheid en vervuld van velerlei toe komstplannen was hijzell den nieuwen jaarkring ingegaan, weinig vermoedend, da: hij reeds zoo kort nabij hel einde stond. Hij is gestorven temidden van werk, waarin hij zijn levensideaal gevonden fcijn Burgemeesterschap nem alle»; oen vader te zijn van wemsch. scheidden dignllatc". den teeltijd waarop nij zijn ambv zou moeten neerleggen, niet uil vrijen wil. doch omdat dit nu eenmaal aldus Is verordend. -

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 1984 | | pagina 15