oud Sas Gent van van Pater de Caluwé schilde: KWi' F-125 Pater Robert de Caluwé uit Sas van Gent is missionaris in Finland, de totstandkoming van de gcwcstcliJkv waterleiding was hem geen arbeid of moeite te zwaar Helans mocht hij de voltooiïng van dit belangrijke werk niet meer beleven. Zijn naam blijft er echter onafscheidelijk aan verbonden. H. M de Koningin erkende in 1033 zijn verdiensten door hem het ridder kruis In de Orde van Oranje Nassau te vcrleenen. Naast de voldoening, die burgemeester Hoefnagels vaak van zijn arbeid mocht smaken, heeft 't hem evenals eenieder die aan den openbaren weg moet tim meren ook aan teleurstellingen niet ontbroken Tegenwerking en verguizing zijn ook hem niet bespaard gebleven Desondanks bleef hij steeds voor een ieder toegankelijk ook voor die hem het diepst griefden en zijn bedoelingen het meeat miskenden Zijn laatste woord was er een van vergeving. HIJ ruste in vrede. Ook naar die nog verwijderde toe-1 komst waren zijn gedachten reeds uit gegaan. In elk geval zou hij schoon geen Sassenaar van geboorte zijn gemeente niet verluien. Burgemecsvtr Hoefnagels heeft zich voor stad en gewest In velerlei opzicht verdienstelijk gemaakt. Met een be- wonderenswaardlge activiteit en vast houdendheid heeft hij datgene, wal hij in het belang zijner gemeente achtte, nagestreefd. Onder zijn burgemeester schap heeft het stadsbeeld van Sas van Oenl een ware metamorphose onder gaan. Wij noemen slechts hel fraaie .stadsplantsoen. de verbetering van tal van straten en last not least het monu mentale nieuwe stadhuis, waarin hU slechts zoo kort heeft mogen resldceren Ook de uitbreiding van het grondgebied der gemeente langs het Kanaal ücnl- Ter Neuzen in de richting Sluiskil la zoo goed als ziin werk geweest Voor j. e1' Pater de Crtfoux fitcf hef werp van de grote icaiirf dertng in »i»n irnnwp te Rel in Fin/iuirf, fe ,«r ■arsey- CVD

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 1984 | | pagina 16