L-341 GENEALOGIE VAN HET GESLACHT NEETESON (ZEEUWSE TAK) van Verder was hij lid van het Algemeen Bestuur van het Verbond van Nederlandse Werkgevers Geboren en getogen Sassenaar, is hij zijn hele leven lang een gewone Sasse jongen gebleven, ook al klom hij erg hoog op de maatschappelijke ladder. Als het om Sas ging was hij er bij en daar waar hij dat kon, stak hij de helpende hand uit om de onderneming die op touw werd gezet, te doen slagen. hebben wij toen meer aandacht geschonken aan zijn vader, dan aan hem, omdat het één meer op prijs werd Ook het wel en wee van de plaatselijke woningbouwverenigingen ging hem ter harte. Na de fusie van die 2 verenigingen bleef hij lid van de woningbouwvereniging "Sas van Gent - Vooruit". In 1958 werd hij belast met de leiding van de Duitse belangen van het concern en sedertdien woonde hij in Aken. In een aanvullende noot, Petrus Adrianus Neeteson I, gesteld dan het ander. Toen, wij in de vorige enveloppe bovengenoemde genealogie publiceerden, kon niemand van ons bevroeden, dat kort daarna voor altijd afscheid genomen moest worden van PETRUS ADRIANUS NEETESON II, genoemd in tabel 10 van die genea logie Zijn studietijd bracht hij in Holland door, maar in 1950 keerde hij terug in Sas. Aanvankelijk als procuratiehouder, maar al spoedig als algemeen directeur van de Glas-en Fosfaatfabriekdie toen behoorden tot de N.V.Nieuwe Nederlandse Maatschappij tot vervaardiging van spiegelglas, glazen voorwerpen en chemische producten, als dochter-onderneming van het Franse concern Compagnie de St.Gobain. Nu de situatie zo ingrijpend veranderd is, vinden wij het niet te mogen nalaten, op ons aanvankelijk voornemen terug te komen, omdat de verdiensten van PIET NEETESON, die van zijn vader verre overtreffen en hij er naar onze bescheiden mening alle recht op heeft nog eens in het volle daglicht te worden geplaatst. Al was het alleen maar omdat hij gerekend mag worden tot de initiatiefnemers voor de oprichting van de Heemkundige Kring. De door hem in de loop der jaren gegeven steun en medewerking, verplicht ons tot grote dankbaarheid jegens hem. Vele banden met Sas van Gent werden in stand gehouden, waartoe van zelfsprekend ook behoorden de relaties met de Heemkundige Kring, de Bruinvis en de woning bouwvereniging. Belangrijken was zijn lidmaatschap van de Raad van Commissarissen van de Zuid- Chemie en het feit dat hij tevens commissaris was van S.A.Glaceries de Saint-Gobain te Brussel, SA.Isoverbel te Brussel, S.A.Glaceries de Frahière te Franière, S.A.Glaceries Reünies te Jemeppe sur Sambre, Sécurit S.A. te Zurich. Zo was hij in 1932 een der mede-oprichters van de Sasse zwem-en poloclub "De Bruinvis", van welke vereniging hij ook de eerste secretaris is geweest. En dat niet alleen, hij behoorde tevens tot de uitblinkers van die club in zwem en polowedstrijden. Op de 100 meter vrije slag behaalde hij diverse kampioen schappen. Vele jaren bleef hij op dat nummer de Zeeuwsche recordhouder, tot dat hij een wisselbeker instelde om dat record te doen sneuvelen. Hij is op 2 dec;. 1984 in zijn woonplaats Aken overleden en op 7 dec. d.a.v. op de algemene begraafplaats "St.Janschorre" te Sas van Gent begraven. ii

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 1985 | | pagina 16