r L-342 PIET NEETESON Zoals wij allen hem hebben gekend. Heden om hem nog lang na deze te gedenken In 1966 was hij benoemd tot Ridder in de orde van Oranje Nassau, bij gelegenheid van zijn 25-jarig dienstverband bij St.Gobain, maar op 25 November 1974 werd hem in Aken de onderscheiding uitgereikt als. Bidder van het Franse Legioen van Eer en als Officier in de Orde van Oranje Nassau. In 1970 hadden zijn inspanningen tot resultaat, de vestiging van Pechiney in Vlissingen Mij werd gezien als een bruikbare relatie voor de benadering van Duitse en Franse industrieën voor de vestiging in Nederlandmaai’ meer in het bijzonder in Zeeland. Dank zij zijn initiatief ging de leiding van Cie. de Saint Göbain er in 1961 toe over, haar Braziliaanse belangen onder te brengen in de N,V.Nieuwe Nederlandse enz., toen bleek dat St.Gobain deze belangen in een niet-Franse, in Europa gevestigde N.V. wenste te concentreren. Als resultaat van zijn aktiviteiten mag worden genoemd, de vestiging van een glaswolfabriek door S,.A.Isoverbel in Ettén—Leur en de vestiging van Gevetex in dié zélfde plaats. In deze operatie werd betrokken, een vestiging in de Nederlandse Antillen, óm ook in oorlogstijd de Braziliaanse bedrijven vanuit een land buiten Europa te kunnen blijven beheren. Een Sassenaar met een staat van dienst öm "IJ" tegen te zeggen. "Op grond van zijn grote verdiensten als algemeen directeur van de N.V.Glasfa- "briek "Sas van Gent" en de N .V» Zuid-,Chemiewaardoor de werkgelegenheid in "Sas van Gent en omstreken niet alleen kon worden gehandhaafd, maar ook werd, "uitgebreid, alsmede op grond van de warme belangstelling en sympathie welke "hij steeds voor zijn geboorteplaats getoond heeft en de verleende medewerking "aan diverse aktiviteitenin het belang van de Sasse gemeenschap. Bij besluit van de gemeenteraad van 26 November 1968wérd hij benoemd tot ere burger van Sas van Gent IH

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 1985 | | pagina 17