L-347 August Genbruggê (öuciste zoon) Frans Genbrugge (tweede oudste zoon) Edmond zóu be;-inr en werken zoals alle ïriannën dat aeden4 Hij is toch 17! Eerst de bi étencampagne meedoen aati 80 cent daags. Dank zijn kennis van de tweede taal mocht hij bij twee Franse ingénieurs de preparaten klaarzetten voor ontleding in hét labo var het. ét Lotaux beetwortel suiker?abr iek Het kwam bijna vlugger dan hij zelf verlangde, toen li. Puissant hém twéé dagen extra verlof, of beter gezegd, strafstudie aan huis bezorgde. Waarom is Edmond natuurlijk vergeten. Het was toch geen naviering van het kroningsfeest van konin gin Wilhelmina, toen U de cantate hebt meegezongen rond .de boom voor die gelegen heid (06-09-1898) geplant aan het postkantoor? Voor de gelegenheid liep Edmond op .zijn nest: twijf el broekonderjasje on' het wit borstje plat te drukken, een das en 'de haren voor één keef gekamd. 1899. .'od.e schooltijd, voorbij de "sighe". Vaq verder studeren geen sprake. Hij had de vrijheid geproefd en hoezeer moeder ook aarcirong, haar jongste ging de wereld in! L.angs alle kanten opende zich nu in ongekende hëérlijkhéid bet wijde, zonnige leven, vig. Het seizoen voorbij de „kalender wees 19Q0 - bood hij zi ca aan als hakk'erögabt bij Jacobus de ..(.iét, 'ae vader van Johan, Op cie h.öék van dé (Jenthéstraat en Eest— kade. Voor dag én flauw plompte Edmond in dé dikke 'bloempap- tot de slappe deeg in blaasjes :ontplóftéDe ha1 „kersstiel lag; hor juq 1 ph ging hem ter harte. Hét zou z- n toekomst bepalen Voor het middagmaal was Edmond aangewezen op Victorine Eeyzers, in. de kerkstraat. Van de bazin kreeg hij koffie aan .2 F de maand. bat buitenschools eten gaf zo'n gevoel van vrijheid. Edmond was er mee in d.e nopjes, en met de warme koffie, en met dat gevoel van onafhankelijkheid. Thuis half losgevochten door het overlijden van vader, en op school al eën paar uren buiten schot, terwijl k.de. haes bij de Colvenaer op Kóst was zpveel omstandigheden die er toe bij droegen on; van de jongste Genbrugge een spuiter te maken, die alleen maar wachtte op de dag waarop hij de vleugels kon uitslaan. Er zijn heel wat meer blijde herinneringen aan de school verbonden. Onvergefelijk de prijsuitdeling met pastoor Schéerlinck, onderpastoor Henri van dé Wattijrie (in 1904 overgeplaatst naar de Broeders van Liefde, Gent) en Emilie Genbrugg.e, die eigenhandig. de prijs aan haar neef overhandigde. :O.nverge.telijk het optreden van, Kam iel ue Clercq mét blauwe kiel, rode halsdoek en zijden muts voor het lied "Een boer ben ik, in 't Vlaamse land geboren Ruimte om leerlingen en genodigden te plaatsen werd gemaakt door de tussenschotten van twee. klassen weg te nemen. (De richels in de vloer zijn nog zichtbaar) De loterij (al of niet in militaire dienst.Redte Axel, was een echt brekespel fn de opgang van zijn leven. Het fatale lot 3 verwees ïi.ëm bij de 19 ópgéroëpérien In maart 190.2 vertróu Edmond naar Vlissingeri or orideroff icierbn koffie, thee, bier eën wijn te serveren. Tussentijds schietschijven beplakken en in dé keuken ■helpen. De eerste béurt verliep in oktober, de tweede ging van maart tot juli 1903.

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 1985 | | pagina 22