A-80 Drs.W.RVDUSflRDUIJN Burgemeester van Sas IN MEMORIAL de waarheid te is In zijn ruim 13jarige ambtsperiode in Sas van Gent heeft hij zich hier goed weten in te burgeren. Hij leefde intens mee met de bevolking in lief en leed. Plet zijn gevoel voor humor vierde hij alle feestelijkheden in Sas uitbundig mee; bij tragische gebeurtenissen was hij oprecht bedroefd. Hij was meer burgervader dan burgemeester. Hij vocht voor de leefbaarheid van Sas van Gent en Zeeuws-Vlaanderen. Hij was een aangenaam mens met tijd en aandacht voor wie hij ontmoette... Het is ondoenlijk om in dit korte bestek het vele te memoreren dat onder zijn bestuur in Sas van Gent tot stand gekomen We denken aan n paar dingen Het gecoördineerd bejaardenwerk - De verbroedering met Belle - Het gedenkboek der gevallenen in Het nieuwe stadskantoor... Erg gelukkig was hij met het bezoek van Koningin Beatrix aan Sas. Carnaval was ook voor hem een jaarlijks hoogtepunt dat hij enthousiast meevierde, als Sassenaar onder de Sassenaren We zullen hem missen... de oorlog 30 augustus 1906...Het plotseling luiden van alle kerk klokken in het holst van de nacht maakte de inwoners van Sas van Gent klaar-wakkerVrijwel iedereen krijgt een onbehaaglijk gevoel. Van oudsher was het luiden der klokken bij nacht en ontij een voorbode van naderend onheil. Wat gebeurt er..? Een incident..? Een technisch mankement..? Een boodschap..? Misschien... 30 augustus 1906...De Heemkundige Kring gaat op excursie. In de bus en later aan tafel in Leuven wordt op bezorgde toon gesproken over de burgemeester. Enkelen weten te vertellen dat zijn toestand ernstig is. tien voorziet een lange herstelperiode... PlJaar we moeten wachten tot we 's avonds thuiskomen om vernemen van Gent. 30 augustus 1906...Willy Roger Victor Dusarduijn, burgemeester van Sas van Gent overlijdt rond drie uur 's nachts in een Gents ziekenhuis. Hij werd geboren te IJzendijke op 29 september 1920. Hij is gehuwd met ft.Van der Vleuten en heeft drie kinderen Inge, Sonja en Noniek. Hij was burgemeester van Sas van Gent sinds 17 januari 1973. Zijn officiële installatie vond plaats op zaterdag 10 februari 1973 in een buitengewone raadsvergadering om half elf voormiddags, 3D augustus 1986...Slecht weer, het regent. De natuur treurt met ons mee. Eenieder die het tragisch nieuws hoort is erg onder de indruk. Men 1.eeft mee met hen die achterblijven. Nu pas wordt duidelijk hoezeer de burgemeester werd gewaardeerd. Dit zou nog meer tot uiting komen bij de indrukwekkende uitvaartplechtigheid waarbij de kerk te klein bleek. Nooit eerder zag Sas van Gent zo’n massale belangstellingbijeenbegrafenis. Hij rust nu temidden van "zijn mensen" op St.Jams Schorre. 30 augustus 1986...Dp deze dag verliest de Heemkundige Kring niet alleen een gewaardeerde donateur, maar ook als persoon ontviel ons in de burgemeester iemand die achter ons stond, ons steunde en van zijn belangstelling blijk gaf. Dankbaar zijn we hem voor de prettige samenwerking en voor het begrip dat hij toonde voor ons streven I!

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 1986 | | pagina 6