F 304 2910 uit Sint in daardoor in de een festival te Harmoniën ter bijwoning voordeelen verschaffen; A.A.Vermande1 J. de Bock P.Nolson E. Bijlevens K. Terwinkel J.Vereecken C. P.de Bock A.de Meulenaer F. van de Cotte Isaac Vermoet D. J.Bockstael L. Bruggeman D. de Meijer CMoonen Muzijk- en dan en door uit te verlan- om met kunnen willen gemeentekas strekkende van Sas van Gent toe te staan, 't Welk doende enz. De supplianten F.Caland F.Claessens PPerron Lammens H.Pierets L.Slock J.Koole A.A.Dootjes JLammens W. van Ham F. Vervaet Gebr. de Pauw S. van den Abeele H.de Meulenaere J.de Meijer Ch.Rondas O,Arnould M.Hollebrands J.de Groff D.Verschaffel J.van der Loef L.Cloeckaert A. Arens J.Duprez J. Bauman H.Mieghout J.F. Begheijn BAcke wed. J de Meijer De gevraagde subsidie werd niet verleend. In de notulen van B W van 13 april 1871 vermeld wordt, dat er een aanvraag is ingediend tot het oprichten van een stoom suiker- en stroopfabriek door Cyrille Moerman-Goethals? Aangezien er geen bezwaren binnenkomen, wordt de fabriek in de Poelpolder opgericht. De Koninklijke Handboogschutterij Sint Sebastiaan op 24 april 1863 aan de gemeente een verzoek richt, een doorlopende vergunning te verkrijgen tot het houden van gaaischietingen? Het bestuur van Sint Sebastiaan attendeert de gemeente op het feit, dat zij een zeer oude vereniging is. Zij bestaat reeds vanaf 23 juni 1657. het bezit zijnde gelegenheid zijn, doen plaats van van nu hebben hetzelve ook zeer in deze gemeente te zien oprigten, zooals Hulst, Axel, Neuzen enz. te veel omliggende gemeenten gezelschappen, daardoor in desverkiezende een festival verschillende Harmoniën ter noodigen, zich veel gende zijn, zulks hunne naburen, wedijveren. Dat zij Supplianten oordeelen,wanneer uit de gemeentekas jaarlijksch een bijdrage kon worden toegestaan van Een honderd en vijftig gulden of minder, zij in staat zouden gesteld worden, het vroeger in wezen geweest zijnde fanfaren-Muzijk weder op te rigten en zich geen moeite zullen ontzien, het hunne bij te dragen tot instandhouding van hetzelve, ten einde de ingezetenen door de uit een zoodanig gezelschap voortvloei ende onschuldige vermaken op te beuren, en tevens in de gele genheid te stellen, door het doen plaats hebben van festival- len of vreugde-feesten, dezelfde voordeelen te genieten, die hunne naburen daardoor zoo ruimschoots te beurt gevallen zijn. Dat zij supplianten tot verkrijging van hun doelwit, het wagen zich tot U Edelachtbaren te wenden, met eerbiedig ver zoek het UEd.Achtb. behagen moge, uwe medewerking in deze te verleenen en genoemde bijdrage van ƒ150,00 uit de tot het algemeen welzijn en voorspoed

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 1994 | | pagina 10