2911 F 305 De afd. Metalen Kruis. J.C.Peeters- L.Lammens- P.de Wijn. Sociëteit Harmonie. M.Hollebrands-L.Stubbé- C.Ammon. vloer Handboogmaatschappij Sint Sebastiaan. De EereschutterH.Pierets. De penningmeester: J.Verschaffel D. Verschaffel. De secretaris: A. Stubbé. De koning: J. Duprez. De hoofdman: Pauwels. De Baillu: 1887 de gemeenteraad zijn fiat geeft steenweg vanaf het kanaal tot Het onderhoud komt geheel ten van een De schoolkinderen in 1907 ter gelegenheid van de 300ste geboortedag van Michiel de Ruyter verblijd werden met een dag aan het aanleggen van een steenweg vanaf het kanaal tot aan de haven van Philippine. Het onderhoud komt geheel ten laste van de gemeente Philippine, terwijl Sas van Gent 20 jaar lang ƒ150,- zal bijdragen in de kosten van de aanleg. "Sint Joris" De Vereeniging Scheepstrekkers Gilde Zinspreuk: "Eendragt maakt magt." L.Bedet voorzitter J.van Kerkvoorde secretaris P.Scheffer. Op 11 juli 1906 door de Glasfabriek aan de gemeente toe stemming gevraagd wordt een jongen van nog geen 16 jaar vanaf 4 uur in de morgen te laten werken? Als verzachtende omstan digheid wordt aangevoerd, dat de jongen slechts 10 uur per dag zal moeten werken. De gemeente antwoordt, dat zij in dit geval slechts toestemming kan geven tot het verrichten van arbeid door zo'n jeugdig persoon voor een tijdvak van 2 dagen. Een vergunning voor langere tijd moet aangevraagd worden bij het Ministerie van Landbouw- Handel en Nijverheid. Op 28 maart aanleggen van een haven van Philippine. de gemeente Philippine, Op 7 juli 1886 in de raadsvergadering gesproken wordt over de schadevergoeding, die de heer B. Pauwels aan de gemeente gevraagd heeft De schade is ontstaan door reparatie aan het riool, dat onder het huis van de heer Pauwels (De la Bourse) loopt. Hij vraagt de gemeente een vergoeding van 30,-. Deze vergoeding wordt echter geweigerd, omdat er nog meer huizen zijn, waar de riolering onder door loopt. Bij eventuele her stelwerkzaamheden zouden dan ook die eigenaars schadevergoe ding kunnen eisen. In het burgerlijk recht is bepaald, dat ieder die een waterloop onder of achter zijn erf heeft, die dient te onderhouden, en bij verstopping herstel op zijn erf moet toestaan. De conclusie van de raad is, dat de heer Pau wels het werk moest toestaan, maar degene die het werk uit voerde moest de vloer weer netjes dichtleggen en dat was niet gebeurd. Voor het dichtleggen van de vloer wordt de heer Pauwels een vergoeding van ƒ30,- gegeven. Ter gelegenheid van het zilveren regeringsjubileum Koning Willem III, dat op 12 mei 1874 gevierd zou worden, feestcommissie zou worden samengesteld? De volgende verenigin gen zonden afgevaardigden, die eventueel in de feestcommissie zitting konden nemen. "Ons Genoegen" zinspreuk "Liefdadigheid en Vermaak" President: P. Nolson. secretaris C. van Aken.

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 1994 | | pagina 11