2912 F 306 Een van de door een Duitse bomaanval getroffen schepen. te van hevige aan de om Spoedig wisten bommen tweede wereldoorlog ook in de oorlog te vernemenwat de mensen, dat afgeworpen op Sas klonk, vluchtte dat er een bom gevallen Beetwortel-Suikerfabriek noemd plaats er er door een van Gent iedereen de was Sas de bom 60 werklieden Sas van Gent niet alleen in de lijden heeft gehad bomaanvallen, doch 1914 - 1918 door bommen werd getroffen? Op 8 november 1917 om half vier in de vroege morgen werden de inwoners van onze gemeente opgeschrikt door een ontploffing. Volgens het verslag van de burgemeester Commissaris van de Koningin verlieten de mensen hun huizen nu eigenlijk gebeurd was. vreemd vliegtuig bommen waren Toen er opnieuw vliegtuiggeronk woningen binnen. Spoedig bleek, bij het luchtspoor van de N.V.- van Gent (ook wel Malotaux ge- Gelukkig viel de bom 40 meter van de helverlichte waar ca. 60 werklieden aan het werk waren. Er waren geen doden te betreuren, als door een wonder zijn slechts drie mensen gewond geraakt. Een tweede bom viel aan de overzijde van het kanaal, waar een tiental lege rijnaken op een sleep boot lagen te wachten. De ravage was verschrikkelijk. In de glooiing van de kanaaldijk werd een gat geslagen van een meter diep en vijf meter doorsnede, terwijl de schepen grote schade opliepen. Ook bij de schippers zijn er geen slachtoffers te betreuren vrij en een herdenkingsboek je? Is er in Sas van Gent nog zo'n boekje aanwezig? De H.K. houdt zich ten zeerste aanbevolen. U hoeft het niet af te staan, we zijn we ook erg gelukkig met een fotokopie. Graag een telefoontje naar het secretariaat 51716. Bij voorbaat onze dank.

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 1994 | | pagina 12