I L BH 191 M i ri F 314 2920 De Westkade met het mooie oude Stadhuis, vol herinneringen aan vroeger. en zoeken een goed heenkomen. Ook schepen Eltzman zoekt zekerheid alvorens uit de stad te vertrekken. Hij verzoekt een attest, dat hij zijn praktijk als geneesheer "naarstig en ijverig heeft waargenomen". Hij weet immers niet öf en wanneer hij zal terug komen. Bedoeld attest wordt verleend, aangezien hij 26 jaar als "stadsdoctoor" heeft gepraktizeerd en zijn functie naar behoren heeft vervuld. Schipper Cornells Adriaansen zal trachten zo spoedig mogelijk Middelburg te bereiken. Dit is het eind van de aantekeningen in het Resolutieboek 1793- 1794. In een boek, dat zeer beknopt handelt over de Franse tijd (Correspondentie?) komt een lijst voor van de gevluchte persona liteiten.: Op 10 Pluviose 3de jaar van de Franse Republiek (donderdag 29 januari 1795). Volgens de besluiten van de Franse volksvertegenwoordiging van november 1794 bestaat de verplichting binnen 15 dagen een staat van goederen samen te stellen van personen, die uit de stad zijn gevlucht. De goederen van de volgende pers, moeten geregistreerd worden: J.Grineeris predikant-Faber apotheker-Eltzman geneesheer- Michielsen-Machiel Leunis beurtschipper-Neteson-Huybrecht van Boven beurtschipper - Deijer- de Mul- J.W.Raven- Pieter Lughten secretaris- Nicole- Cornelis Adriaansen schipper- Jan de Jonge burgemeester- Aug. Steenput- J du Bon Faber- W van der Hoeve- de Boye- i X ml

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 1994 | | pagina 20