2966 U 71 (meer natuurbehoudsgericht van flora- De Ook Jacht Aantal wn. Er fen, de vraag Ik moest verwijs in dit ver- jacht in na- 7 3 dieren trof kreeg ik de om vergiftiging! In het zuidwestelijk deel van het gebied vond ik een dode en eens te meer een aanwijzing dat na- enerzijds en beheer anderzijds soms gebied met als hoofdfunctie natuurbe- kan worden ingepast omdat jacht ervan. Een dergelijke 10 8 22 12 21 45 27 14 5 21 werden aangetroffen in en rond de boomgaard, ik enkele zieke konijnen aan. Bij nader toe indruk dat het niet om myxamatose ging maar in een jacht niet recreatiedruk - verstoring - sluikstorting. Zo nu en dan werd er in het reservaat gejaagd. Ook dit jaar waren er weer tal van bezoekers die mij stelden of jacht in een natuurgebied is toegestaan, telkens het antwoord schuldig blijven, maar band naar mijn opmerkingen in rapport 1992 m.b.t. tuurgebieden van het Staatsbosbeheer. Deze problematiek is momenteel in heel Nederland aan de orde. Duidelijk is dat houd/ontwikkeling volledig indruist tegen de doelstellingen grondige verstoring/vernietiging is hier desastreus, niet alleen voor de vogels en andere dieren maar ook voor rustzoekende be zoekers, die zich hieraan zichtbaar en terecht ergeren. Nu het hele gebied tussen kanaal en Vissersverkorting het sta tuut heeft van natuurgebied/reservaat/natuurontwikkeling kan hier van wildschade geen sprake meer zijn en is hier jacht nog moeilijk verder te verantwoorden. werden dit jaar daarenboven zeer weinig konijnen aangetrof- zoals blijkt uit onderstaand overzicht: jan feb mrt apr mei jun jul aug sep okt nov dec 666764557654 Dit gebeurde ook op het eerste stuk (floraweide) waardoor, jam mer genoeg, ongeveer 30 orchideeën (breedbladige gevlekte or chis) en de voor het eerst aangetroffen zeldzame bijenorchis (nieuw voor Canisvliet) vroegtijdig werden gemaaid. Hier stonden geen distels! Dit is uitermate jammer en tuurontwikkeling en behoud niet op een lijn zitten. Men had beter moeten weten voor Canisvliet zo een reservaat voor De meeste In oktober zicht Max. aant. en men kan zich terecht afvragen of het voor Canisvliet zo belangrijke weidestrand gebruikt wordt als een reservaat voor vee (3 koeien) of voor natuurbehoud. Beweiden is uiteraard een goede beheersmaatregel mits geen over- beweiding, maar is ondergeschikt aan natuurbehoud/ontwikkeling, de hoofdfunctie van Canisvliet. Aanpassen van de weideafrastering blijft bovendien een pertinente wens. Op 14 augustus werd het hele weidestrand inclusief de weide gemaaid en werd het hooi geoogst. schapenweide werd opgeheven maar zal verder gebruikt worden als hooi- en veeweide door een Belgische pachter. Op 14 november kwamen er 5 koeien op. Ook aan de zuidkant van het gebied tegen de Belgische grens kwamen er twee weiden bij van dezelfde pachter.

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 1994 | | pagina 66