2970 U 75 20 juni Besluit Canisvliet is in in 1993 9 deelnemers. 16 deelnemers. van nog 16 mei 5 juni 8 juni 19 juni zo In verband hiermede verwijs ik waarvan de bijzon dat het hele gebied tus- Gent-Terneuzen en de Vissersverkorting nu na- reservaat of natuurontwikkelingsgebied is ge- Canisvliet, vroeger ingeprangd in een optimaal kan herademen en uit zijn te krap jas- De dotterbloem staat op het punt te verdwijnen. Er rest nog een plantje. Gele plomp en andere waterplantjes zijn reeds lang ver dwenen. Toch blijft het gebied onmiskenbaar florarijk. Een aan gepast en natuurvriendelijk maaibeheer is echter noodzaak. Geleide rondwandelingen en voordrachten 4 april Geleide rondwandeling met vrienden van de Post uit Gent. 12 deelnemers. 12 april: met K.W.B. Zelzate. 8 deelnemers. 18 april: met groep natuurvrienden uit Gent. met natuurvrienden The Bells uit Gent. met K.W.B. Antwerpen. 18 deelnemers. met Gym.club uit Sas van Gent. 22 deelnemers. met voorzitter en leden van de Rechtbank van eerste aanleg te Gent. 25 deelnemers. radioreportage voor Radio Zelzate over Canisvliet. uit het kanaal, sproeien en De sanering van het natuurreservaat een stroomversnelling gekomen. Overheid en betrokken instanties namen beslissende maatregelen m.b.t. behoud, bescherming en betere ontwikkeling van de na tuurwetenschappelijke waarden van Canisvliet. Dit is een zeer positieve ontwikkeling. Een eerste belangrijke beslissing was sen het kanaal Gent-Terneuzen en de Vissersverkorting tuurreservaatreservaat of natuurontwikkelingsgebied worden waardoor modern agrarisch gebied, je kan worden gehaald. Veel zal afhangen hoe men het hele gebied in de nabije toekomst zal gaan beheren en welke natuurvriendelijke maatregelen op het terrein zullen worden genomen. Een tweede belangrijke gebeurtenis was het plaatsen van twee dammen waardoor het waterpeil, uiterst belangrijk voor een na tuurgebied, op een meer natuurlijke wijze zal kunnen worden ge regeld zodat fauna en flora beter tot ontwikkeling kunnen komen en geen ernstig nadeel meer zullen ondervinden van een tegen- en onnatuurlijk waterpeil zoals dat voorheen het geval was. Ook hier zullen we moeten afwachten in hoeverre dat op het ter rein zal worden gerealiseerd. Het onderzoek van de werkgroep "Gebiedsgerichte benadering Ca nisvliet" is nog steeds gaande en zal ook in 1994 nog worden voortgezet Toch zijn er wijzen op een water uit de Anthonypolder Het komt er nu op aan zo snel mogelijk daadwerkelijk de nodige maatregelen te treffen. In verband hiermede verwijs ik naar de in het rapport 1992 aangehaalde voorstellen, derste zijn: 1) Neutraliseren van het vervuilde kwelwater 2) Een volledige stop van gebruik van kunstmest, spuiten. nu reeds enkele voorlopige resultaten bekend die vervuiling uit het kanaal en zeer stikstofrijk

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 1994 | | pagina 70