Activiteiten en verdere ontwikkelingen op zich genomen. 12 Algemene zaken en huishoudelijke zaken In de samenstelling van het bestuur is geen wijziging te melden t.o.v. eind 2004. Het bestuur is 10 x in vergadering bijeen geweest. De verhuizing van de Speije naar het raadhuis aan de Westkade is voltooid. De lezingen worden nog wel in dit culturele centrum gehouden. Het aantal donateurs loopt iets terug naar ca. 370. Voorzitter Co Torbijn heeft het voorzitterschap weer Excursies Dit jaar zijn er twee excursies georganiseerd. De voorjaarsexcursie bestond uit een bezoek aan de middeleeuwse boerderij van de familie Goethals te Westdorpe in combinatie met een rond leiding door de Glasfabriek. In totaal meldden zich 52 personen Cultureel Erfgoed Ten aanzien van het Cultureel erfgoed dat Sas van Gent rijk is kan gesteld worden dat, mede door goed beheer van de gemeente, de onderhoudstoestand zeer goed genoemd kan worden. De inspanningen van onze stichting hebben zich dit afgelopen jaar toegespitst op de herin richting en openstelling van het Industrieel Museum aan de Kerkhoflaan. Hiervoor is een werkgroep ingesteld welke zich bijzonder hebben ingespannen om het museum weer op de kaart te krijgen en het in algemene aard te verbeteren. Zo is het museum in de maanden mei t/m augustus elke dinsdagmiddag voor het publiek open gesteld waarbij de vrijwilligers uit de werkgroep als suppoosten zijn opgetreden. Het bezoe kersaantal van 110 personen en meerdere groepen buiten de openingstijden is zeer zeker goed te noemen. Voor het volgende seizoen willen wij dezelfde constructie toepassen en vertrou wen erop dat de belangstelling nog zal stijgen. Ook hebben we het genoegen mogen beleven van vele schenkingen uit de "suikertijd" welke als waardevolle aanwinsten voor ons museum worden beschouwd. Naar onze mening is een woord van dank in de richting van de werkgroepleden en de gulle gevers dan ook zeker op zijn plaats. Tevens is door de gemeente een bijdrage toegezegd van 4.500,-- voor de verbetering van de entree en ontvangstruimte van het museum. Getracht zal worden deze aanpassingen te realise ren voor de openstelling in het komende voorjaar. In het kader van de aanpak van "Kanaaleiland" hebben we het afgelopen jaar zodanige in vloed aangewend, dat onze wens om het oude sluisje aldaar te behouden, volledig is gehono reerd. Ondertussen is de projectontwikkelaar gestart met het conserveren van het sluisje. Het komende jaar zal dit kunstwerk weer in zijn oude glorie te aanschouwen zijn en onderdeel uitmaken van de heemwandeling door Sas van Gent. Bij deze wandeling is ook het bruggetje tussen de Oostkade en Westkade weer te bewonderen. Mede door de inspanning van de Heemkundige Kring is het bruggetje dit jaar weer voorzien van een mooie en duurzame verflaag zodat dit onderdeel van ons cultureel erfgoed een bepaalde mate van kwaliteit uit straalt. Ten aanzien van de heemwandeling kunnen we nog mededelen dat de route het afge lopen jaar weer duidelijk is aangegeven door middel van "schepentrekkertjes" op de stoepte gels. Naar onze mening hebben we het cultureel erfgoed goed in beeld en is gebleken dat met enige inspanning en goede samenwerking met de overheden het behoud kan worden gegaran deerd.

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 2005 | | pagina 14