Een proefalarm van de Sasse Brandweer met landelijke bekendheid Door F.Cappaert 49 Op 30 April 1938 is voor het eerst de nieuwe brandspuit voorgesteld aan de Sasse bevolking. Dit ging gepaard met een demonstratie van de nieuwe spuit op de Veemarkt te Sas van Gent. Het leek allemaal goed geslaagd. Totdat Ochtendblad De Maasbode van 12 juni 1938 het volgende bericht plaatste: Aanwezige brandweermannen; Huisman, Snelleman, Ranschaert. R. Slock, E.Weemaes, R. Vermoet, L.Slock, J.Ranschaert, P.de Maesschalck, A. en J.P.Renique. Dit gebeuren was voor Burgemeester De Kerf en Brandmeester Snelleman aanleiding voor het houden van een alarm oefening. Zo gezegd zo gedaan; deze vond plaats op 16 mei 1938 in de Zandstraat te Sas van Gent Het oefenrapport meld het volgende: 17.50 uur 17.55 uur 18.10 uur uur Afwezig: P.Harte, J.Gommers, M.Steppe, C.Snijders, R.Claeyssens, A.F.Stofferis en N.van Rijsel - Schroder Verdere bijzonderheden: Uitgerukt om; Ter plaatse: Water om: Terug brandspuithuis 18.20 Dit betrof een valsch alarm. Deze oefening was georganiseerd door brandmeester Snelleman in overleg met den Burgemeester. Om 17.45 uur word door den Burgemeester telefonisch medegedeeld dat er brand was in de Zandstraat. Onmiddellijk werd zoveel mogelijk personeel gewaarschuwd. 14 minuten na het alarm gaf de spuit met 2 stralen water. De spuit vertrok naar de Zandstraat met 4 man. De overigen werden aangevoerd met auto's van particulieren die naar den brand kwamen kijken of kwamen per eigen gelegenheid. Op het terrein van de oefening was ook de Burgemeester de Kerf aanwezig.

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 2005 | | pagina 51