Najaarsexcursie naar Eersel en Turnhout. Door Jean Pierre Winne Na het middagmaal staat een wandeling in Turnhout gepland. 51 Om 11.30 uur vertrekken we met de bus voor de “Teutenroute”. Een zeer bespraakte en kundige gids leidt ons door de steek en vertelt de geschiedenis van het Kempische volk. De “Teuten” staan hierin centraal. Het museum is gevestigd in een Kempische langgevelboerderij. Het woongedeelte is ingericht in de stijl van de jaren dertig. In de koeienstal is een wisseltentoonstelling opgesteld; dit maal is de school het onderwerp. In de buitenschuur zijn allerhande gereedschappen en werktuigen opgesteld. Een timmermanswerkplaats, een wagenmakerij en zelfs een verzameling oude waswerktuigen is er tentoongesteld. Buiten is een kruidentuin aangelegd en wie dat wilde kon een appeltje van een hoogstam proeven. Dinsdag 13 september 2005. 69 deelnemers staan om 07.15 uur klaar om te vertrekken Om aan de grote belangstelling te voldoen is zelfs een dubbeldeksbus gehuurd. De weersverwachting is optimaal; de reis kan beginnen. De eerste halteplaats is Eersel, het “Streekmuseum De Acht Zaligheden”. Een heerlijke kop koffie met een vlaaipunt worden geserveerd en een medewerker van het museum geeft uitleg over het streekmuseum, de collectie de streek en de “Teuten”. Na het middaguur houden we halt nabij Turnhout voor de lunch. Het streekgerecht “frikadellen met krieken” valt bij iedereen bijzonder in de smaak.

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 2005 | | pagina 53