Voorwoord Geachte leden donateurs lijvig verdere ontwikkelingen gedurende 2005 5 Een bijdrage van Cosun stelt ons in staat aan het Industrieel museum de gewenste aandacht te besteden. Een werkgroep is opgericht en in de zomermaanden is het elke dinsdagmiddag opengesteld. Van gemeentezijde zijn verder gelden toegezegd voor verdere verbeteringen. De afgelopen jaren is veel invloed aangewend om het sluisje te behouden. Wij prijzen ons dan ook gelukkig dat dit kunstwerk in oude glorie wordt hersteld. Frank Cappaert heeft een leuk verhaal over een proefalarm van de Sasse brandweer. Jean Pierre Winne en Bennie Vermandel doen verslag van de najaarsexcursie. Franklin Tombeur bericht over Canisvliet. De heer Albert Kort heeft een leuk verhaal geschreven met als titel: “Een veldwachter in Zuiddorpe”. De Heemkundige Kring is met de gemeente tot overeenstemming gekomen een gedeelte van het stadhuis aan de Westkade te huren. We beschikken over een vergaderruimte en een ar chiefruimte, alsmede de mogelijkheid een aantal malen per jaar de Burgerzaal voor diverse doeleinden te gebruiken. Het is ons wederom een waar genoegen Kroniek nr. 39 te mogen presenteren. Het is een boekwerk geworden met een zeer fraaie inhoud. Uitgebreide informatie over vindt u verder omschreven. onze activiteiten en Ook zijn er tragische gebeurtenissen te vermelden. Dit jaar hebben wij afscheid moeten nemen van onze oprichter, secretaris en voorzitter, de heer Eugène Sarneel. Meer dan dertig jaar heeft Eugène zich ingespannen om de Heemkun dige Kring onder ons aller aandacht te brengen. Onvergetelijk waren zijn dia presentaties tij dens de jaarvergaderingen. Hoewel geruime tijd niet meer actief in het bestuur, is zijn ge dachtegoed nog steeds aanwezig. Prof. Dr. A.H. Stouthamer zond ons het dagboek van zijn oudoom Marinus Stouthamer. Een handgeschreven boekwerk van maar liefst 168 blaadjes, met als titel “De Groote Europeesche oorlog”, waarin Marinus zijn ervaringen weergeeft van de eerste wereldoorlog. Het dagboek is vrijwel letterlijk overgenomen v.w.b. taalgebruik en stijl. Een zeer boeiend, realistisch werkstuk waarmee weer een stuk geschiedenis van Sas van Gent en omstreken voor het nageslacht bewaard blijft. Pastoor Miel Erpelink heeft eveneens een grote bijdrage geleverd aan deze Kroniek met zijn verhaal over de bouw van de R.K. Kerk van O.L.V. Hemelvaart te Sas van Gent, beter bekend als de Cuyperskerk. Het artikel is een bewerking van zijn boekje t.g.v. het 100-jarig bestaan van de kerk in 1992.

Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent | 2005 | | pagina 7