Foto wedstrijd De Hooge Platen in de belangstelling Natuur in Zeeland Dwergstem: De Stichting beheert op de Hooge Platen de grootste Dwergstemkolonie van Nederland. De Belgische luchtmacht voerde met helikopters materialen aan om een startbaan aan te leggen. Op de voorgrond het lesvliegtuigje dat een noodlanding maakte op de Hooge Platen. Het gaat goed op de Hooge Pla ten. Ieder jaar opnieuw worden records gebroken. Het aantal broedende Dwergsterns bedroeg in 1984 125 paar. Hiermee is het de grootste kolonie van Neder land. Dit is des te belangrijker omdat op de Hompelvoet in de Grevelingen het aantal broedpa- ren van deze soort terugloopt. Er komt daar steeds meer be groeiing. Een deel van de Hooge Platen is een eiland in de Wester- schelde dat bij normale vloeden droog blijft. Er is alleen wat be groeiing van Biestarwegras en Helm. Inmiddels is dit een zeer bijzondere situatie geworden in het Deltagebied. Ook het aantal broedparen van het Visdiefje, de Strandplevier en de Kluut nam weer toe. Naast broedgebied voor zeldza me vogels heeft dit reservaat nog veel meer funkties voor onze vo gels. Zo overtijen er tijdens de vloed bijvoorbeeld tienduizenden steltlopers. Een heel andere funktie zag de Belgische luchtmacht voor het gebied, gelukkig een tijdelijke. Na motorstoring van een militair vliegtuig gebruikte deze mogend heid ons reservaat als landings baan. Landen bleek echter ge makkelijker dan weer opstijgen. Dagenlang waren onze zuiderbu ren in de weer met de aanleg van een tijdelijke startbaan. De materialen hiervoor werden met helikopters aangevoerd. Nadat de generale staf der Belgische lucht macht had toegezegd alle eventu ele schade aan de natuur te zul len vergoeden, gaven wij natuur lijk alle medewerking aan deze In het kader van het 50-jarig ju bileum organiseert de Stichting "Het Zeeuwse Landschap" een fotowedstrijd met als onderwerp: Voorwaarden: 1. Het in te zenden materiaal moet betrekking hebben op het onderwerp Natuur in Zeeland. 2. Ingezonden kunnen worden: - zwart wit foto's op afmeting 18 x 24 cm - kleurenafdrukken op af meting 18 x 24 cm - dia's op afmeting naar keuze 3. Een ieder kan aan de foto wedstrijd deelnemen. 4. Inzendingen zijn mogelijk vanaf heden tot 1 april 1986. 5. Het ingezonden materiaal blijft eigendom van de inzen der. De Stichting heeft het recht operatie. Deze vreemde vogel mocht ook van ons weer zo snel mogelijk verdwijnen. Ten lange leste lukte het. De piloot maakte nog een afscheidsrondje. Het moet gezegd: de Belgen hebben alles weer keurig opgeruimd. De overtijende vogels konden tijde lijk terecht in andere reservaten van de Stichting. R. J. B. M. Willems ingezonden foto's in het ka der van haar jubileumviering te publiceren in haar tijd schrift of een tentoonstelling in te richten van het ingezon den materiaal. 6. De prijswinnaars zullen door de Stichting bekend worden gemaakt op uiterlijk 31 mei 1986. 7. De beoordeling vindt plaats door een deskundige jury. Het oordeel van de jury is bindend. Prijzen le prijs een fototoestel ter waar de van 750, 2e prijs fotoartikelen ter waarde van 250, 3e prijs fotoartikelen ter waarde van 200,— 4e t/m 15e prijs een exemplaar van het nieuwe, rijk geïllustreer de jubileumboek over Zeeland. Jury De jury bestaat uit een drietal deskundigen te weten: W. L. Riemens: fotograaf Drs. R. H. D. Lambeck: bioloog A. W. Verschoore: fotografische artikelen.

Zeeuws Landschap | 1985 | | pagina 11