Wandelingen door het Zeeuwse landschap door M. Jacobusse Het landgoed Landlust malige koetshuis van Landlust sinds 1979 de kantoorruimte en de werkplaats van de Stichting gevestigd. Belangstellenden worden in de gelegenheid gesteld om ook hier een kijkje te nemen. In het koetshuis zal een kleine expositie over het werk van de Stichting te bezichtigen zijn. Uiteraard zorgen we ook voor een kopje koffie. Een wat tussen de beplanting verscholen ingangspartij... Direct daarachter een oude Zeeuwse boerderij met op het erf een toom gezellig rondscharrelende kippen, bewaakt door een onder maatse krielhaan. In de bomen wemelt het van de Turkse tortels die op en om de boerderij ge makkelijk aan de kost komen. Aan het einde van de oprijlaan verrijzen imposante beuken, en daarachter het spiegelende opper vlak van de verstilde vijver... In gewijden hebben natuurlijk al lang het landgoed Landlust her kend. Ook niet-ingewijden hebben al iets van de sfeer geproefd in de bovenstaande beschrijving. Wel licht hebben zij even verrast op gekeken. Want wie de oprijlaan afloopt verwacht aan het einde een deftig landhuis of een ander historisch gebouw. Het wat on opvallend terzijde gelegen Koets huis lijkt eerder entourage dan eindpunt. De vijver op het landgoed Landlust met zijn prachtige oude beukenbomen. Naast een aantal bekende grote natuurreservaten heeft Het Zeeuwse Landschap ook enkele tientallen kleine reservaten in be heer. In deze kleine reservaten is de levensgemeenschap vaak zeer kwetsbaar, zodat de Stichting ge noodzaakt is om deze gebiedjes voor het publiek af te sluiten. Om onze donateurs toch in de gelegenheid te stellen met deze gebieden kennis te maken, wordt voortaan ieder kwartaal een arti kel gewijd aan één van deze re- servaatjes. In aansluiting daarop wordt in het betreffende terrein een excursie gehouden die toe gankelijk is voor alle donateurs. De eerste excursie zal plaatsvin den in het hierna beschreven Landgoed Landlust en wel op za terdag 25 mei 1985. Vertrek om 10.00 uur vanaf de ingang aan de Dorpsstraat Heinkenszand. Voor Het Zeeuwse Landschap is deze eerste excursie een "thuis wedstrijd". Zoals de meeste lezers bekend zal zijn is in het voor Wandelen in het bos van Landlust.

Zeeuws Landschap | 1985 | | pagina 15