Zeeuws Landschap Van de redactie r Redactie Redactieadres Kopij Foto's Illustraties Vormgeving en druk Inhoudsopgave Foto omslag P. H. Nienhuis (voorzitter) R. J. B. M. Willems J. v. d. Boom G. J. C. Buth M. Jacobusse J. van Kasteel (eindredacteur) Stichting "Het Zeeuwse Landschap" Landgoed Landlust Postbus 25 4450 AA Heinkenszand Telefoon 01106-2640 Postrekening 245740 Bankrekening 510336167 ABN Middelburg Giro van de bank 46S82 Bijdragen voor dit blad in de vorm van artikelen, ingezonden stukken, foto's enz. kunnen wor den gezonden aan de redactie Inlevering voor het eind van elk kwartaal. R. Kleingeld, DIHO F. van Pelt (Kooiplas) R. Beijersbergen (Dwergsterns) Pitman b.v. - Goes B. Oele (Eendenkooi) Pitman b.v. - Goes - Van de redactie 2 - Kooiker 3 - Aktief en passief de natuur in de tuin verrijken 6 - De Vlaamse Kreek - Mededelingen - Uit het beheer 9 - De Kolgans 12 - Wandelingen door het Zeeuwse Landschap 15 - Van buiten de regio 17 De strenge winter van 1984/1985. Watervogels op het dichtgevroren Westerschenge (Foto R. Kleingeld, DIHO) 2 HET ZEEUWSE LANDSCHAP maart 1985, le jaargang nr. 1 "Zeeuws Landschap" is een uit gave van de Stichting "Het Zeeuwse Landschap". Het blad verschijnt vier maal per jaar en wordt toegezonden aan begunsti gers van de stichting. Losse nummers 2,50, ook ver krijgbaar in de boekhandel. De uitgaven van de stichting geven voorlichting over het be noud van en de zorg voor land schappelijk, natuurwetenschappe lijk en cultuurhistorisch belang rijke terreinen in het algemeen en in Zeeland in het bijzonder. Overname van artikelen en il lustraties alleen met toestemming van de redactie Alweer een nieuw blad over de Zeeuwse natuur en het land schap na nauwelijks één jaar Wantij. Wat is er aan de hand? Een jaar geleden zijn we heel op timistisch begonnen aan de nieu we samenwerking in Wantij. Dit blad zou het brede scala van ac- tiegerichte informatie over de aantasting van het milieu tot aan de vriendelijke berichtgeving over alles wat groeit en bloeit moeten dekken. We zijn nu een jaar verder en een ervaring rij ker. Kort gezegd: de formule werkt niet. We zijn tot de over tuiging gekomen dat Wantij de doelstellingen van de Stichting Het Zeeuws Landschap te weinig dient. Het eigen geluid van onze stichting kan onvoldoende tot zijn reent komen in het blad. Het is voor de toekomst beter dat de nieuwe Zeeuwse Milieufe deratie zijn actiegerichte bood schap via een eigen periodiek (Wantij) naar buiten brengt, ter wijl het Zeeuwse Landschap zijn "groene" informatie over natuur en landschap via zijn eigen blad publiceert. Het eerste nummer van dat nieuwe blad ligt voor u. Het bestuur van het Zeeuwse Landschap betreurt het dat u als donateur in korte tijd verande ringen krijgt voorgeschoteld: eerst Zeeuws Nieuws, toen Wan tij en nu dan Zeeuws Landschap. Wat ons betreft is dit het eerste nummer van een lange en bestendige reeks van ons nieuwe tijdschrift. We willen u ook graag wat direkter bij het doen en laten van het Zeeuwse Landschap be trekken. We zullen u in de loop van de tijd voorstellen aan de medewerkers. We zullen in elk nummer een natuurg bespreken met daaraan gekop peld een excursie door het ter rein. We geven u bijzonderheden over het Zeeuwse buitenleven, samen met tips voor recreatie in de open lucht. We willen ons blad ook nadrukkelijk openstel len voor u als lezer. Alle bijdra gen, tips over de natuur, bijzon dere waarnemingen, vragen enz. zijn welkom. Tot slot nog iets geheel anders. In 1986 zal het Zeeuwse Land schap 50 jaar bestaan. Op 31 mei 1986 zal er een grote jubi leumdag worden gehouden in het Abdijcomplex te Middel burg. Tal van activiteiten gericht op het buitenleven staan op het programma. U bent daar van harte welkom. Het komende jaar willen we naar de jubileumdag toewerken. Het bestuur is bezig met de voorbereiding van een rijk geïllustreerd boek; er zal verder een fotowedstrijd gehou den worden. Er worden excur sies, fietstochten en nog veel meer dingen georganiseerd. In de komende nummers van ons blad houden we u op de hoogte. P. H. Nienhuis

Zeeuws Landschap | 1985 | | pagina 2