sluippaadjes, waardoor de broedvogels aan alle kanten verstoord werden. De oplossing van het probleem bleek (achteraf) even efficiënt als eenvoudig. De belangrijkste maatregel die door de Stichting genomen werd was de aanleg van een plankier vanaf de dijk- overgang naar de opening in de duinen, langs en op een paar plaatsen over de geul. De schorren en duinen werden ingerasterd, zodat de natuur zich hier kon ontwikkelen. Om de natuurliefhebber in de gelegenheid te stellen toch van het gebied te genieten werd een wandelroute aangelegd, waar de donateurs van de Stichting vrije toegang hebben. De flora en fauna gingen zienderogen vooruit na deze maatregelen, niet in de laatste plaats dankzij de medewerking van de rekreanten, die zich in het algemeen keurig aan de regels houden. De excursie in dit gebied wordt gehouden op zaterdag 31 augustus. Voor donateurs een éénmalige gelegenheid om ook buiten de "gebaande wegen" het gebied te bekijken en te beleven. Tot dan. Op hoge zandige schorren groeit het engels gras. Dit prachtige plantje bloeit roze van mei tot in de herfst. In Zeeland is het vrij zeldzaam, doch in de Verdronken Zwarte Polder zijn nog heel wat exemplaren te bewonderen. De excursie voor donateurs vindt plaats op zaterdag 31 augustus; aanvang 10.00 uur. Het vertrekpunt is met een sterretje aangegeven. U kunt rekenen op een leerzame tocht over ongebaande paden. Het landschap van de Verdronken Zwarte Polder is zeer dynamisch. Vooral de overgangen van de duinen naar de schorren zijn boeiend. Bij vloed stroomt de zee het reservaat binnen. Het houten plankier heeft de Stichting speciaal voor de badgasten aangelegd. Op deze wijze wordt voorkomen dat de begroeiing wordt stukgelopen. 13

Zeeuws Landschap | 1985 | | pagina 13