Week van het Landschap 1985 21 t/m 29 september 1985 SN INITIATIEF VAN DE ELF PROVINCIALE LANDSCHAPPEN EN NATUURMONUMENTEN. Voor de vijfde achtereenvolgende keer wordt dit jaar de Week van het Landschap georganiseerd. De Week van het Landschap is een initiatief van de gezamenlijke provinciale landschappen. Het doel van dit evenement is om het publiek meer bij het werk van de landschapsstichtingen te betrekken. Ieder jaar wordt een thema gekozen dat in de week van het landschap centraal staat. Er worden excursies gehouden waarin het thema nader wordt uitgewerkt. Thema's van de voorgaande |aren waren o.m. "Water" en "De boom in het landschap". Het thema voor 1985 luidt: "Diersporen in het landschap". Vaak zonder dat wij het ons realiseren zpn overal in het landschap de sporen van allerlei dieren aanwezig. Bi) iedereen bekend zijn onder andere molshopen, konijnenholen en schelpen, maar er zijn sporen van honderden andere diersoorten waar we dagelijks achteloos aan voorbijlopen. Het onderwerp "Diersporen in het landschap" is zo veelomvattend dat de Stichting besloten heeft om hieraan een expositie te wijden. Deze expositie is te bezichtigen gedurende de twee laatste weekends van september, t.w. op 21/22 september en op 28/29 september. De expositie wordt ingericht in een grote tent in de Yerseke Moer. Hier zullen allerlei diersporen die men in het veld tegenkomt worden tentoongesteld. Er zijn deskundigen aanwezig om de bezoekers wegwijs te maken in de veelheid van diersporen die we om ons heen hebben. De bezoekers van de expositie ■Ft -Stjf,: ■iPHi Speuren naar poren" is het thema an de Vi'eek van het andschap. Voor de plettende wandelaar ijn honderden diersporen in het terrein herkenbaar. Excursies en dia- oorstellingen geven U in de week van 21 t/m 29 september de gelegenheid hier het een en ander over te leren. worden direct in de gelegenheid gesteld om de opgedane kennis in de praktijk te brengen. De tent waar de expositie gehouden wordt vormt namelijk tevens het startpunt voor een uit te zetten DIERSPORENSPEURTOCHT. Deze speurtocht volgt een van tevoren uitgestippelde wandelroute, die de deelnemers leidt langs de sporen van tien tallen verschillende diersoorten. Alle deelnemers ontvangen een formulier waarop ingevuld kan worden van welk dier de (gemarkeerde) sporen afkomstig zijn. Aan het einde van de speurtocht kan het formulier worden ingeleverd. De beste speurders worden beloond met een tocht per huifkar door de Yerseke Moer. Op de genoemde data wordt dagelijks om 12.00 en om 15.00 uur beoordeeld welke deelnemers hiervoor in aanmerking komen. Direct aansluitend wordt dan begonnen met de rondrit per huifkar. De deelnemers die hiervoor interesse hebben wordt aangeraden om de speurtocht te beginnen tussen 9.30 en 10.30 uur, of tussen 12.30 en 13.30 uur. Verder is er ook een aantal andere prijzen beschikbaar. Ook op de tussenliggende weekdagen wordt een aantal excursies verzorgd waarin de diersporen centraal staan: West Zeeuws-Vlaanderen; Het Zwin op dinsdag 24 september 18.00 uur. Vertrek vanaf de Zwinhoeve. Sporen van dieren die in het slik of zand leven of er mee te maken hebben zullen hier in de belangstelling staan. St. Philipsland, de Rumoirtschorren en Krabbenkreek op woensdag 25 september, 18.00 uur. Vertrek vanaf het Zijpeveer. Nooit eerder werden hier door ons excursies georganiseerd. Velden met zeegras, stilte en vogels, veel vogels. Het zal Uw interesse wekken. Vergeet niet Uw laarzen en zo mogelijk Uw kijker mee te Landgoed Landlust te Heinkenszand op donderdag 26 september, 14.00 uur. Vertrek vanaf het Koetshuis. Sporen uit het heden en verleden vertellen ons tal van wetenswaardigheden over het oude landgoed. Inlagen van Noord-Beveland op vrijdag 27 september, 14.00 uur Vertrek vanaf camping de Roompot te Wissenkerke. Een bijzonder dierspoor uit de zuidwestelijke Nederlanden treffen we aan in een der inlagen in de vorm van de zogenaamde levende stenen, een mosdiertje. Zoals gebruikelijk zijn alle evenementen in de „Week van het Landschap" voor iedereen vrij toegankelijk. R. B. Voor de winnaars van de diersporenprijsvraag in de Yerseke Moer is er een rit met boerenhuifkar. De kans om van deze unieke mogelijkheid gebruik te maken ligt voor ca. 150 deelnemers in het verschiet.

Zeeuws Landschap | 1985 | | pagina 5