Schaapskooi geopend Even bijpraten. Natuurbeschermers, bestuurders, watersporters, herders en persmensen gezamenlijk aan de barbecue. 16 Deze zomer werd de tweede nieuw gebouwde schaapskooi op Saeftinghe officieel geopend door gedeputeerde Mevrouw Maris-Koster. Hiermee is een goede basis verkregen voor de beweiding met ca. 700 schapen in het Verdronken Land. Deze beweiding met schapen is noodzakelijk om de variatie in plantengroei op de schorren te handhaven en weidevogels geschikte broedplaatsen te geven. Een niet verruigd schor heeft ook een veel grotere betekenis als fourageergebied voor ganzen. De twee nieuwe kooien met een gezamenlijke overdekte oppervlakte van 1600 m2 zijn echter nog niet voldoende. In dit grootste schorrengebied van zuid-west Nederland moeten minstens 1200 schapen grazen om voldoende effect te verkrijgen op de begroeiing. Er is dus nog werk aan de winkel. Momenteel bestaat de schaapskudde van het herdersbedrijf J. Boom uit 390 volwassen ooien en vinden er 370 ooien onderdak bij het herdersbedrijf van de familie Cleiren. Beide kuddes moeten uitgroeien tot ieder 600 stuks. Naast de bouw van schaapskooien zijn er nog andere voorzieningen nodig om de schorren te kunnen begrazen. Zo moeten over grote en diepe kreken bruggen aangelegd worden om de weidegronden te kunnen bereiken. Gelijktijdig met de opening van de schaapskooi werden ook twee van deze bruggen opgeleverd. Al deze werkzaamheden waren mogeh|k dank zij de toewijzing van een werkgelegenheidsproject en de inzet van het herdersbedrijf. De enkele jaren geleden in gebruik genomen schaapskooi werd grotendeels gefinancieerd uit bijdragen van het Wereld Natuur Fonds, het Prins Bernhard Fonds, particuliere giften en het Ministerie van Landbouw en Visserij. Ook de provincie en de gemeente Hulst leverden bijdragen aan dit grootscheepse beweidingsproject. De Stichting is er bijzonder over verheugd, dat zij van zovelen steun krijgt bij de investeringen die nodig zijn om de natuurwaarden van het prachtige schorrenlandschap in stand te houden en te vergroten. Mevrouw Maris- Koster opende de nieuwe schaapskooi in Saeftinghe. De kooi biedt onderdak aan de kudde van de familie Cleiren. Herder Cleiren sr. (met wandelstok) luistert geïnteresseerd toe.

Zeeuws Landschap | 1985 | | pagina 16