Thema van de Week van het Landschap 21 t/m 29 september 1985 INMl Diersporen- speurtocht Excursies Diersporen in het landschap Voor de vijfde achtereenvolgende keer wordt dit jaar de Week van het Landschap gehouden. Het Zeeuwse Landschap verzorgt de volgende - voor iedereen vrij toegankelijke - aktiviteiten: Op 21, 22, 28 en 29 september wordt in de Yerseke Moer een diersporenspeurtocht gehouden. De tocht voert langs een tevoren uitgezette wandelroute waar de deelnemers hun speurderskwaliteiten op de proef kunnen stellen. Aan de speurtocht is een leuke prijsvraag verbonden. Het startpunt van de speurtocht vindt u door vanaf de Postbrug of vanaf de Vlakebrug de groene pijlen langs de weg te volgen. Op het startpunt is een informatiestand waar een tentoonstelling over diersporen is ingericht. Tevens wordt hier een diaserie over dit thema verzorgd. De informatiestand is op genoemde data geopend van 9.00-16.00 uur. Het Zwin in West Zeeuws- Vlaanderen op dinsdag 24 september 18.00 uur. Vertrek vanaf de Zwinhoeve Sporen van dieren die in het slik of zand leven of er mee te maken hebben zullen hier in de belangstelling staan. St. Philipsland, de Rumoirtschorren en Krabbenkreek op woensdag 25 september, 18.00 uur. Vertrek vanaf het Zijpeveer. Nooit eerder werden hier door ons excursies georganiseerd. Velden met zeegras, stilte en vogels, veel vogels. Het zal uw interesse wekken. Vergeet niet uw laarzen en zo mogelijk uw kijker mee te nemen. HET ZEEUWSE LANDSCHAP Landgoed Landlust te Heinkenszand op donderdag 26 september, 14.00 uur. Vertrek vanaf het Koetshuis in het bos. Sporen uit het heden en verleden vertellen ons tal van wetenswaardigheden over het oude landgoed. Inlagen van Noord-Beveland op vrijdag 27 september, 14.00 uur. Vertrek vanaf camping de Roompot te Wissenkerke. Een bijzonder dierspoor uit de zuidwestelijke Nederlanden treffen we aan in een der inlagen in de vorm van de zogenaamde levende stenen, een mosdiert|e. Zoals gebruikelijk zijn alle evenementen in de "Week van het Landschap" voor iedereen vrij toegankelijk. 17

Zeeuws Landschap | 1985 | | pagina 17