Excursies Saeftinghe Baarsdorp Landgoed Ter Hooge, De Verdronken Zwarte Polder, het Zwin en de Yerseke Moer Ter Hooge Biologisch museum Thema-avond landinrichting Week van het Landschap Gorteria Verkrijgbaar bij Het Zeeuwse Landschap Woensdag 16 oktober 9.00 uur Zondag 17 november lO.OOuur Vrijdag27december 9.00 uur De excursies op bovengenoemde data zijn voor een ieder vrij toegankelijk. De kosten bedragen 5,- of Bfrs. 100 per persoon; personen onder de 16 jaar betalen/ 2,50of Bfrs. 50. Begunstigers van de Stichting "Het Zeeuwse Landschap" kunnen gratis aan de tocht deelnemen. De kosten dienen na afloop voldaan te worden bij de gids. De duur van de tocht is 3 a 4 uur. Gezien de aard van het terrein en de zwaarte van de tocht (modder, geulen, drijfzand e.d.) kunnen geen kinderen onder 10 jaar en mensen die niet al te gezond, of slecht ter been zijn, aan de tocht deelnemen. Als kleding wordt aangeraden: met al te nieuwe kleren en goed passende, kniehoge laarzen. In de zomer eventueel schoeisel dat nat mag worden. Alle excursies vertrekken vanaf Emmahaven in de gemeente Hulst en staan onder leiding van gidsen van de Stichting "Het Zeeuwse Landschap" Op andere data kunnen excursies schriftelijk worden aangevraagd bij de conservator J.Th.M. Neve, Middelweg 1, 4569 PA Graauw. Zaterdag 16 november 10.00 uur. Verzamelen bij de kerkhofmuur. Deze excursie is alleen toegankelijk voor donateurs van de Stichting "Het Zeeuwse Landschap". Laarzen gewenst. Excursies in deze terreinen kunnen worden aangevraagd bij de Stichting "Het Zeeuwse Landschap" Postbus 25, 4450 AA Heinkenszand. Tel. 01106-2640. Met ingang van heden is het landgoed Ter Hooge op de aangegeven wandelroute toegankelijk voor alle donateurs. Men hoeft niet langer een aparte wandelvergunning aan te vragen. Wel dient u uw donateursbewijs (rechterkant acceptgirokaart) mee te nemen. Op 14/15 september wordt een determinatie weekend gehouden voor strand- en andere vondsten. Het Biologisch Museum vindt u aan de Duinvlietweg 6 te Oostkapelle. Tel. 01188-2620 In samenwerking met andere Zeeuwse natuurbeschermings organisaties wordt op 19 november 1985 een thema-avond georganiseerd naar aanleiding van het 50-jarig bestaan van de Landinrichtingsdienst. Centraal staan de gevolgen van ruilverkavelingen voor natuur en landschap, toegespitst op de Zeeuwse situatie. Aanvang 19.30 uur. Plaats: De Prins van Oranje, Nieuwstraat 14, Goes. Inlichtingen: Het Zeeuwse Landschap; tel.: 01106-2640. In de week van 21 t/m 29 september worden vele bijzondere excursies georganiseerd. Informatie elders in dit nummer. Het Zeeland-nummer van dit tijdschrift (67 pp) kan bij de Stichting worden besteld door 9,00 over te maken op gironummer 245740 t.n.v. Stichting Het Zeeuwse Landschap, Postbus 25, 4450 AA Heinkenszand onder vermelding van "Gorteria" Inhoud Een Zeeland-nummer ter ere van A. de Visser. W.G. Beeftink en W. de Munck: Verspreiding en oecologie van Hordeum marinum Hudson in Zuidwest- Nederland. G.J.C. Buth en M.G.M. Jansen: De vegetatie op de polderdijken van Schouwen-Duiveland. C. Jacobusse en J.W. Jongepier: Verarming van de flora in het oostelijke deel van het Vlaamse district. B.P. Koutstaal, H. Schat en P.F.M. Elenbaas: De Salicornia-soorten van Zuidwest-Nederland. G. Londo: Hoe afwijkend zijn de nieuwe groeiplaatsen van Equisetum telmateia Ehrh. in Nederland? R.M. Mooij en E.J. Weeda: Apium repens (Jacq.) Lag. in Zeeuwsch-Vlaanderen teruggevonden. D.T.E. van der Ploeg: De bastaard van Senecio vernalis Waldst. Kit. en S. vulgaris L. wederom gevonden. P.J. van der Reest: Het Rammegors, de vegetatie van een schorrengebied na de bedijking. C. Sipkes: Ophrys apifera Hudson in Zeeland. Boek "Het Zeeuwse Landschap" 15,00 Boek "Saeftinghe" met gratis vegetatiekaart in kleur, schaal 1 10.000 39,00 Diaserie Saeftinghe 10,00 Plantenlijst van Zeeland 5,00 Exemplaren van Zeeuws Landschap 2,50 Fietsen op Schouwen-Duiveland 5,95 Fietsen op Zuid-Beveland 5,95 Fietsen op Walcheren 4,95 Fietsen in West-Zeeuws-Vlaanderen 5,95 Fietsen in Oost-Zeeuws-Vlaanderen 6,75 Bestellen kan door het bedrag over te maken op gironummer 245740 t.n.v. Stichting Het Zeeuwse Landschap, Postbus 25, 4450 AA Heinkenszand, onder vermelding van het gewenste.

Zeeuws Landschap | 1985 | | pagina 20