Staten van Zeeland op bezoek Dit najaar was de excursie van de Provinciale Staten van Zeeland gericht op het thema natuur en landschap. Voor onze Stichting een uitstekend moment om dit hoogste Bestuurscollege in onze provincie wat te laten zien van ons werk en informatie te verstrekken over doel en visie van onze Stichting. Het was een zeer geanimeerde dag en wij mochten vele posi tieve reacties horen. Natuurlijk hopen wij dat dit ook zal door werken in de bestuurlijke besluiten die dit College regel matig neemt over ons landschap. Als eerste hield Prof. dr. P. van der Aart, voorzitter van onze 10 Natuurwetenschappelijke Advies commissie, een inleiding over de betekenis van het natuurbeheer. Hij verdedigde de stellingen dat natuurgebieden in de toekomst onmisbaar zullen blijken en dat een intensief beheer van natuur terreinen noodzakelijk is. Duide lijk kwam naar voren dat reser vaatvorming een beter middel is om de natuur te behouden dan het afsluiten van beheersovereen komsten. Zijn inleiding drukken wij integraal in dit tijdschrift af. Vervolgens gaf Ir. W. v.d. Meer, direkteur Landelijke Gebieden en Kwaliteitszorg, een toelichting op de Rijkszorg voor het natuur- en landschapsbeleid. Hij gaf o.m. een goed overzicht van de resul taten die inmiddels bereikt zijn met de Relatienota (deze nota regelt de verhouding natuurbescherming-landbouw) en de instrumenten die het Rijk ter beschikking heeft om natuur en landschap te beschermen. Na deze inleidingen en een kopje koffie maakten wij een excursie door de Yerseke Moer. In kleine groepjes werden de statenleden door de beste excur sieleiders het reservaat rond geleid. Vele beheersaspekten en bijzon derheden werden in het veld getoond. De statenleden toonden veel interesse in het wel en wee van dit belangrijke natuurgebied. In kleine groepjes werd het gezelschap rondgeleid door het natuurgebied Yerseke Moer.

Zeeuws Landschap | 1985 | | pagina 10