iet landschap van le Yerseke Moer. Op le foto is het dras- ige karakter van dit veidegebied duidelijk Het vliedbergen- :omplex Baarsdorp. Een cultuurhistorisch abject. Op deze bergjes stonden eens verdedigingstorens. De bergjes werden door grachten amgeven. In de direkte nabijheid woonde de ambachts heer. Langs het historische vliedberg complex Baarsdorp ging het daarna richting lunch. Deze werd genuttigd in een grote tent op het landgoed Landlust. Natuurlijk kon ook ons kantoor bezichtigd worden. In de tent hield onze voorzitter Ir. L. Eelkema een boeiend en enthousiast betoog over de doelstellingen en noden van het Zeeuws Landschap. Zijn speech oogstte veel succes onder de toehoorders en onderstreepte de ontspannen en opbouwende sfeer die de hele dag kenmerkte. De voorzitter legde de nadruk op het zelfstandige particuliere karakter van onze organisatie "Een stichting met ideeële instel ling en een bedrijfsmatig karakter". De ruimte in dit tijd schrift laat niet toe zijn hele toespraak te publiceren. De volgende citaten geven u echter een beeld van sfeer en inhoud: "In onze recente nota Hoofd lijnen van Beleid heeft een van onze doelstellingen - n.l. het recreatief medegebruik en voor lichting - extra aandacht gekregen"... "Natuurbescherming blijft voor ons primair". "De beste waarborg voor perma nent behoud en beheer van natuurgebieden blijft aankoop of erfpacht". "Als rijk en provincie de aankoopwaardige gebieden hebben vastgesteld kan de huidige aankoopprocedure drastisch beperkt worden tot taxatie en begrotingsruimte". "De eisen die gesteld moeten worden aan redelijk en praktisch natuurbeheer en toenemend recreatief medegebruik vereisen extra middelen..." "Mede dank zij het vele vrijwil ligerswerk, kunnen wij ons bedrijf financieel rond zetten met een bijdrage van 10 begunstigers per ha, dat wil 11

Zeeuws Landschap | 1985 | | pagina 11