HET ZEEUWSE LANDSCHAP Foto wedstrijd Natuur in Zeeland Het koetshuis van het Landgoed Landlust. Sinds 1979 is dit gebouw in gebruik als werkplaats en kantoorruimte van de Stichting. tijdschrift zal een jubileum nummer zijn. In dit nummer zullen artikelen-verschijnen over de duinen, de Oosterschelde, het oude land, de landgoederen, de kreken en welen en de buiten dijkse natuurgebieden. Ook zal een artikel over de ontwikkeling van de vogelstand over de afgelopen 50 jaar worden opgenomen. In dit nummer leest U reeds over de ontwikkeling van de flora over de periode 1936 - 1986. Voor de fotowedstrijd -in dit nummer nogmaals aangekondigd- hopen we veel inzendingen te ontvangen. Het grote jubileumfeest zal plaatsvinden op zaterdag 31 mei. Noteert U deze dag vast in uw agenda. In de ochtenduren zijn er in de Statenzaal toespra ken van de officiële vertegen woordigers van het Rijk, de Provincie en onze collega organisaties. Het eerste exem plaar van het jubileumboek zal dan overhandigd worden aan de Commissaris van de Koningin in Zeeland. Als begunstiger zult U dan in de gelegenheid gesteld worden om deze bijzondere bijeenkomst bij te wonen. 's-Middags worden op het Abdijplein in Middelburg verscheidene festiviteiten geor ganiseerd. Er zal een bekend Zeeuws cabaretier voor U op treden, er wordt een natuur- en landschapsmarkt gehouden en er zijn vele verrassingen. Ieder is hier van harte welkom. Als begunstiger zult U nog een uitgebreid programma ont vangen waarop alle festiviteiten en bijzonderheden die dit jaar worden georganiseerd staan vermeld. Wij nodigen U graag uit het feest met ons mee te vieren - een feestelijk begin voor de volgende 50 jaar natuur- en landschapsbescherming in ons mooie Zeeland. begunstigen. Ieder gezin in Zeeland zal dit jaar persoonlijk worden uitgenodigd om dona teur te worden. Wij verwachten ten minste een verdubbeling van het aantal begunstigers. Een echt jubileumgeschenk voor U wordt het zakboekje over de Zeeuwse natuurgebieden. Al onze natuurterreinen zullen op overzichtelijke wijze in kort bestek worden behandeld. Kaartjes met gegevens over toegankelijkheid e.d. zullen worden toegevoegd. Het boekje zal dit jaar aan iedere begun stiger worden toegestuurd. In de loop van het jaar komt de Stichting ook naar U toe. In elke regio zullen wij lezingen en excursies organiseren. Wij streven er naar dat op elke regiobijeenkomst iets bijzonders kan worden toegevoegd aan een van onze beheersobjecten. Bij voorbeeld het in gebruik nemen van een vogelobservatiehut of een informatiebord. Ook zal de Provinciale Planologische Dienst op deze dagen aanwezig zijn met een expositie over het zeeklei landschap. Deze expositie heeft de PPD speciaal ter gelegenheid van ons jubileum gemaakt. Het volgende nummer van ons R. J. W. In het kader van het 50-jarig ju bileum organiseert de Stichting „Het Zeeuwse Landschap" een fotowedstrijd met als onderwerp: Voorwaarden: 1. Het in te zenden materiaal moet betrekking hebben op het onderwerp Natuur in Zeeland. 2. Ingezonden kunnen worden: - zwart wit foto's op afmeting 18 x 24 cm - kleurenafdrukken op afmeting 18 x 24 cm - dia's op afmeting naar keuze 3. Een ieder kan aan de foto wedstrijd deelnemen. 4. Inzendingen zijn mogelijk tot 15 april 1986. Adres: Zeeuws Landschap, Postbus 25, 4450 AA Heinkenszand. 5. Het ingezonden materiaal blijft eigendom van de inzender. De Stichting heeft het recht ingezonden foto's in het ka der van haar jubileumviering te publiceren in haar tijd schrift of een tentoonstelling in te richten van het ingezon den materiaal. 6. De prijswinnaars zullen door de Stichting bekend worden gemaakt op uiterlijk 31 mei 1986. 7. De beoordeling vindt plaats door een deskundige jury. Het oordeel van de jury is bindend. Prijzen le prijs een fototoestel ter waarde van 750, 2e prijs fotoartikelen ter waarde van 250,— 3e prijs fotoartikelen ter waarde van 200,— 4e t/m 15e prijs een exemplaar van het nieuwe, rijk geïllustreer de jubileumboek over Zeeland. Jury De jury bestaat uit een drietal deskundigen te weten: W. L. Riemens: fotograaf Drs. R. H. D. Lambeck: bioloog A. W. Verschoore: fotografische artikelen. 15

Zeeuws Landschap | 1986 | | pagina 15