Fotowei gewone „winkelafdrukjes" tot komplete posters. De afdrukkwaliteit varieerde daarbij ook sterk. De jury besloot om niet al te veel te let ten op de technische kwaliteit van de afdrukken en dia's, maar vooral te kijken naar het idee achter de opname. Een ander probleem vormden de vele soms zeer knappe dichtbij opnamen van planten en dieren. Hoewel we onmiddellijk aan nemen dat die alle in Zeeland waren gemaakt, is het Zeeuwse element daarin toch niet of nau welijks meer terug te vinden. Een bloeiende zeeaster of een tureluur kan men nu eenmaal ook aan de Groninger kust aan treffen. In die afweging moest het overgrote deel van dit type inzendingen al in een vroeg sta Vierde prij minapold Klooster, "Juun"; ingezonden door T. Laport, Vlis- Toetsingscriteria zijn dan natuur lijk het eerste punt van discussie Het vergelijken van het foto materiaal was daarbij extra gekompliceerd, omdat naast het onderscheid kleur/zwart-wit ook het formaat van de ingezonden foto's sterk verschilde: van dium sneuvelen. Misschien had een iets konkretere formulering in de oproep voor de wedstrijd teleurstellingen kunnen voorko men. De vertegenwoordiger van het „Zeeuwse Landschap" speelde de bal echter terug door te stellen dat dit de vrijheid van de jury was. Een serie zwart-wit opnamen van mevr. Joziasse die op een haast grafische wijze planten of details daarvan weergaven, werd echter zo aantrekkelijk gevon den, dat de jury besloot, buiten de normale prijzen om, hieraan een „eervolle vermelding" toe te kennen. De rest was dan een zaak van schiften. Mede door de ervaring van de heer Riemens in dit soort selektieprocedures kon het tempo in het begin flink hoog De fotowedstrijd, met als thema „Natuur in Zeeland", die het „Zeeuwse Landschap" in het kader van haar vijftig jarig jubileum heeft georgani seerd, kan zonder meer een succes worden genoemd. Met name nadat er in de lokale pers de nodige aandacht aan was gewijd, stroomden de inzendingen toe. In totaal moest de jury zich door een berg van 850 foto's en dia's werken. 10

Zeeuws Landschap | 1986 | | pagina 10