atten uerae prijs: dijkse dijk (Mevr. J. Kortekaas, Leiden) Veere; ingezonden door Mevr. dr. N. Bakker, Veere worden gehouden. Naarmate we dichter in de buurt van de prij zen kwamen, nam de discussie- tijd vanzelfsprekend sterk toe. De eerste prijs werd uiteindelijk toegekend aan de heer Rops voor zijn dia van het reservaat „Dijk- water" op Duiveland. Daarin waren alle elementen van het Zeeuwse landschap terug te vin den: openheid, de hoge luchten, water en ook een portie agra risch land (zoveel natuurterrein is er binnendijks nu eenmaal niet in onze provincie). De com positie zat ook zeer fraai in elkaar, al kon de technische kwa liteit nog wel iets beter. In zwart-wit komt één en ander echter niet uit de verf, zodat helaas van afdrukken in dit blad moest worden afgezien. Dit laatste geldt ook voor de opname van een Noordbevelands polderlandschap in het winter halfjaar van mevr. K. Zwager-de Visser, die de tweede prijs ver wierf. Wel kunnen we de derde prijs- opname laten zien. Het is een dia van de Kattendijkse dijk, genomen vanuit een ongewoon perspectief, waarbij gebruik gemaakt is van een fraaie wolkenformatie Een opname waaraan een duidelijke eigen visie van de fotografe, mevr. Kor tekaas ten grondslag ligt. In dezelfde omgeving is ook de vierde prijs-foto gemaakt: het oostelijke deel van een besneeuwde Wilhelminapolder, gezien vanaf de westelijke oever van het kanaal naar Goes. De pasteltinten van de vroege och tendlucht gaven de opname net dat tikje extra sfeer, terwijl de compositie erg mooi is en er goed gebruik gemaakt is van een levend object in deze verstilde wereld: een fietser. Dat ook onder de niet-prijs- winnaars heel aardige platen te vinden waren, laten de twee andere hierbij afgedrukte foto's zien: een winterlandschap met het silhouet van Veere, en het strakke lijnenspel van drogende rijen uien op een akker in Zuid- Beveland. De jury wil tenslotte alle deelne mers bedanken voor hun essen tiële bijdrage aan het welslagen van deze jubileumwedstrijd. Mede namens W. Riemens en A. Verschoore R.H.D. Lombeek 11

Zeeuws Landschap | 1986 | | pagina 11