Lezers schrijven Èms-m U maakt nu wel veel reclame voor uw Stichting, maar ik vind het Zeeuwse landschap helemaal niet zo bijzonder. Kijk nu eens naar de sloten. Vooral de sloten hier in de Moer zien er vreselijk uit, m.n. rond het korfbalveld. Daar ziet soms het water eruit als erwtensoep, dikke groene troep. En een stank. Je hebt ook nog kans dat het vee er van drinkt! En als het water er niet uit ziet als erwtensoep heeft het wel een andere kleur. Soms springt mijn hond erin en dan komt er zwarte drab van hem af, die er bijna niet af te krijgen is. Vergelijk dat eens met de sloten in Friesland of Hol land. Verder vind ik het vreselijk hoe Zeeuwen met bomen omgaan. Er wordt maar gehakt alsof een boom geen jaren nodig heeft gehad om zo groot te worden. Er staan hier helemaal niet zoveel verschil lende soorten bomen, 't zijn meest populieren. Nee, ik weet echt niet waarom u nu zo gek bent van dat Zeeuwse landschap. De Schelde die is natuurlijk prachtig. En dan dat doodspuiten van het onkruid. Is dat nu zo'n mooi gezicht, zo'n 14 bruine randIk zie liever bloe metjes. Hoogachtend, U.A. van Gaalen-Seters Yerseke CLngc, 10-6-1986 L.S., Vandaag kwam ik tijdens een wandeling ook op een van uw terreinen, nml. de Zandput in de Clingepolder. Op de put bevond zich een rubberboot met twee per sonen erin, die zich lieten voort trekken door twee modelboten. Ik heb hen er op gewezen, dat dit niet kan in een natuurreservaat, waarop zij naar de kant voeren. Verder zag ik op het alleen voor voetgangers toegankelijke terrein nogal wat verse sporen van cross/off-the-road-motoren. Wat meer toezicht fb.v. door politie) lijkt mij hier wel op zijn plaats. Als lid van Het Zeeuwse Land schap voelde ik mij verplicht dit onder uw aandacht te brengen. Met vriendelijke groeten, T. IJsenbaert Clinge De Stichting streeft er naar om in de Clingepolder een omvang rijk reservaat te verwerven. De aankoop van een gedeelte van de Zandput vormt hiervoor een eerste stap. Overigens is een deel van de put particulier eigendom, zodat afsluiting voor het publiek niet mogelijk is. Verder is het de vraag of dit in de toekomst zal gebeuren. Het ligt zeker niet in de bedoeling om het gehele gebied voor het publiek af te sluiten. Na uitbreiding van het bezit zal bekeken moeten wor den waar de meest kwetsbare en verstoringsgevoelige gedeelten lig gen. De geringe omvang en afge legen ligging van het gebiedje zijn de redenen dat er momen teel door de Stichting nog wei nig toezicht wordt gehouden. Wel hebben wij een afschrift van uw brief verzonden aan de Rijkspolitie met het verzoek om aan e.e.a. aandacht te besteden.— Sloten in de Yerseke Moer volgen vaak een oude kreekloop. Door het wisselende zoutgehalte is de waterkwaliteit vaak slecht.

Zeeuws Landschap | 1986 | | pagina 14