50 jaar Zeeuws Landschap Grootste Zeeuwse organisatie Half miljoen van het Ministerie Recreatiegeld van de Provincie Jubileumdag 31 mei; per koets arriveert een omroeper die in de stad het publiek heeft uitgenodigd voor het jubileum feest. Op 3 april 1936 werd onze Stich ting bij notariële akte opgericht. Dit jaar dus 50 jaar geleden. Ter gelegenheid van dit Gouden Jubi leum zijn en worden er in 1986 verschillende aktiviteiten georgani seerd. Ook mocht de Stichting meerdere cadeau's in ontvangst Het grootste cadeau ontvingen wij van de Zeeuwse bevolking zelf. In groten getale besloten zij het werk van onze Stichting financieel te gaan steunen. Het waren er zo veel dat het bureau geheel overbe last raakte en tijdelijk personeel moest worden aangetrokken. Dit ene jaar kwamen er meer donateurs bij dan in de afgelopen 50 jaar. Ruim een verdubbeling dus, maar liefst 4750 nu. Op elke 20 gezinnen in Zeeland is er één waarin zich een donateur van de Stichting bevindt. Onze Stichting is hiermee wat het aantal donateurs betreft de grootste organisatie in Zeeland. Jaarlijks ontvangen wij van onze donateurs nu een totaalbedrag van ca. 120.000,— aan geheel vrijwillige giften. Wij hopen, dat deze steun van de Zeeuwse bevolking ook zal door werken naar een meer gunstige besluitvorming voor natuur en landschap binnen de gemeenten en de provincie Eerlijk gezegd menen wij met een dergelijk grote achter ban dat ook wel te mogen ver wachten. de hoogte van een aantal knelpun ten bij onze Stichting. Onderwer pen als beheersbijdragen voor het belangrijke intergetijdengebied (de slikgronden), de juridische vorm waarop domeingronden beheerd worden en het beweidingsproject Saeftinghe hadden de warme belangstelling. Voor het bewei dingsproject Saeftinghe werd 480.000,— toegezegd voor investeringen in schaapskooien en bruggen. Met deze investeringen kan het aantal schapen dat op Saeftinghe voor de instandhouding van de natuurwaarden zorgt wor den vergroot tot 1200 stuks. Veel waardering mochten wij in ontvangst nemen van het Ministe rie van Landbouw en Visserij. Op de grote jubileumdag memoreerde Drs. J.B. Pieters van het Ministerie de snelle groei van onze Stichting in het laatste decennium. Het Ministerie was verrassend goed op De Provincie hecht zeer aan een wellicht wat onderbelichte doelstel ling van onze Stichting, t.w. „het begeleiden van de recreatie in, uit een oogpunt van natuur- en land- schapsschoon, waardevolle gebieden in de provincie Zeeland". Onze 15

Zeeuws Landschap | 1986 | | pagina 15