Jubileumboek Jubileumdag Stichting tracht dit deel in haar doelstelling te realiseren zonder de waarde van de natuurgebieden aan te tasten. Het geven van informatie over de natuur en het bieden van gelegen heid om van die natuur kennis te nemen ziet het Zeeuwse Land schap als belangrijke uitgangspun ten van haar werk. De provincie heeft dit aspekt van ons werk een extra stimulans gegeven door geld beschikbaar te stellen voor het bouwen van vogelobservatiehutten en het verlenen van informatie bij de natuurgebieden zelf. De historie van onze Stichting, de vorm waarin het landschap zich anno 1986 aan ons openbaart en de wijze waarop natuur en land schap beheerd worden is te boek gesteld. Het boek is geheel door medewerkers van de Stichting geschreven. De techniek en inzet van Pitman b.v. te Goes en Fanoy Boeken te Middelburg zoigde voor een fantastische kwaliteit. 192 pagina's lees- en kijkplezier met de mooiste foto's van de Zeeuwse natuur. Bestaande en nieuwe donateurs kunnen het boek tegen kostprijs verkrijgen (ca. 14,— onder de winkelwaarde). Een boek dat boven het gemid delde uitsteekt en nog niet eerder beschreven aspekten van de Zeeuwse natuurbescherming behandelt! Dat het boek zich in een enorme belangstelling mag verheugen en de verkoop boven verwachting ver loopt blijkt wel uit het feit, dat we inmiddels een 2e bestelling moesten plaatsen om aan de vraag te kunnen voldoen. Op 31 mei hielden wij in Middel burg onze grote jubileumdag. 's Ochtends in de Statenzaal en 's middags op het Abdijplein. Naast de officiële toespraken in de volle Statenzaal werd het le exem plaar van het jubileumboek aan geboden aan de Commissaris van de Koningin in Zeeland en werden de eerste drie prijzen van de jubi leumfotowedstrijd bekend gemaakt (zie elders in dit nummer). De toespraken werden afgewisseld met muziek van het Zuidbevelands 16 Barok Ensemble Na de lunch werd door F. Jansen een informa tiebordje onthuld waarop de namen van de op het Abdijplein groeiende bomen staan vermeld. Op het podium werd in dialoogvorm de verandering van het zeeuwse landschap in de afgelopen 50 jaar duidelijk gemaakt. Jubileumboek Naast deze eenvoudige vorm van informatieverstrekking werd op deze dag ook een meer verfijnde vorm gepresenteerd. Op het Abdij plein stond een volledige vogelob-

Zeeuws Landschap | 1986 | | pagina 16