Zakgidsje Regiobijeenkomsten Slot van de jubileum dag. Een uit gasballonnen opge bouwd "vruchtpluis" kiest het luchtruim. Opening van de vogelobservatiehut in de inlaag Keihoogte. servatiehut opgesteld. Vanuit een dergelijke hut kan men in de natuur van zeer nabij vogels waar nemen zonder ze te verstoren. Er was nog veel meer te zien en te beleven deze dag, o.a. een uitge breide natuur- en landschapsmarkt, vertoning van films over terreinen van de Stichting, een tentoonstel ling over het Zeekleilandschap, cabaret, muziek, sketches, een foto tentoonstelling, een- lanschapskwis enz. De verschillende stands en evene menten hadden een ruime belangstelling van het publiek. Steeds weer nieuwe mensen kwa men een kijkje nemen bij het feestgedruis van de Stichting. De dag werd afgesloten door het oplaten van ballons die de natuur beschermingsgedachte verder over Zeeland moesten verspreiden. Er was een prijsvraapje aan verbon den, doch niet éen ballon werd teruggemeld. Waarschijnlijk zijn zij naar de voordelta gevlogen om symbolisch aan te geven dat daar voor de kust een nieuw natuurge bied ontstaat dat de komende 50 jaar onze extra aandacht verdient. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan is ook een zakgidsje uitge geven. In dit gidsje is van alle natuurterreinen die de Stichting beheert een kaartje met beschrij ving opgenomen. Ook de terrei nen van Natuurmonumenten en het Staatsbosbeheer worden genoemd. Het gidsje werd in een oplage van 5.000 exemplaren gedrukt en binnen 2 weken was de gehele voorraad uitgeput. Een tweede druk wordt overwogen. In oktober was er in elke regio van Zeeland een bijeenkomst die bestond uit een lezing met forum discussie, de volgende dag gevolgd door een terreinexcursie Deze bijeenkomsten zijn geoiganiseerd in nauwe samenwerking met de regionale natuurbeschermingsoiga- nisaties. Steeds vond er ook iets bijzonders plaats. In Oost Zeeuws-Vlaanderen werd een begeleidingsmap voor school- excursies aangeboden. In West Zeeuws-Vlaanderen en op de Bevelanden werden vogel observatiehutten officieel geopend. Op St.Philipsland werd een infor matiepunt in gebruik genomen, op Walcheren een informatiepaneel onthuld en op Schouwen- Duiveland een Moerbeiboom aan de Stichting Moermond overhan digd R.W. 17

Zeeuws Landschap | 1986 | | pagina 17