Onderzoek en inventarisatie Bestuur en Adviesorgaan Vertegenwoordiging/ Overleg donateurs konden het boek tegen kostprijs verkrijgen. In het Grote Gat nabij Oost burg en in de inlaag Keihoogte op Noord-Beveland werden vogelobservatiehutten geplaatst. De hutten zijn voor ieder vrij toegankelijk. Op het landgoed Ter Hooge werd een informatiebord gezet. Aan de fotowedstrijd met als thema Natuur in Zeeland werd door velen deelgenomen. Bij de eendenkooi op St. Philips- land werd een eenvoudig informatiepunt geopend. Door vrijwilligers en personeel van de Stichting werden voorts verschillende lezingen, excursies, diavoorstellingen en publicaties verzorgd. Veel aanvragen konden niet gehonoreerd worden door tijd gebrek. De verschillende media gaven dit jaar ruime aandacht aan de aktiviteiten van de Stichting. Naast veel aandacht in de regio nale en provinciale pers kwamen dit jaar twee films over de terreinen van onze Stichting gereed en wel over Saeftinghe en over het Hooge Platen Complex. Voor geïnteresseerde groepen is een videoband beschikbaar welke op het kantooradres van de Stichting kan worden aangevraagd. Aan het onderzoek ten behoeve van de beheersplanning en evaluatie werd dit jaar weinig aandacht besteed. Er kwamen geen nieuwe beheersplannen gereed. De tijd die hierdoor vrij kwam is gebruikt voor allerlei jubi- leumaktiviteiten. De Stichtingsraad vergaderde twee maal. De Raad stelde de jaarrekening over 1985 vast en besprak het jaarverslag en de mogelijke oprichting van een Stichting Steunfonds. Bijzondere aandacht gaf de Raad verder aan het jubileumjaar, de verwervings Op het landgoed Ter Hooge werd t! behoeve van de wandelaars een irif matiebord geplaatS' problematiek met name rond het Zuidgors en de begrotingen. Als nieuw lid van de Raad werd benoemd de heer C.J. Buth. De heer Buth heeft met zijn be noeming de plaats ingenomen van de heer W. Janse die de Raad verliet. Herbenoemd werden de heren F.G. Sprenger, W.L. Blindenbach, J. Zuurdeeg, J.A. Trimpe Burger, K.C.J. van Bennekom, G.M.P. Sponselee, A.J.H. Baron van Lynden, G.C.G. van den Heuvel en O.H. Boom. Een volledig overzicht van de leden van de Stichtingsraad is als bijlage aan dit jaarverslag toe gevoegd. Het Bestuur vergaderde 11 maal waarvan 1 maal schriftelijk. In het Bestuur werden vele rele vante zaken met betrekking tot het beleid van de Stichting behandeld. Enkele belangrijke agendapunten waren: financiële zaken; rekening, begroting, nalatenschap Mevrouw G. Frank-Best en investeringen. beheerszaken; beweidingsproject Saeftinghe, beheersconflict Zwin, overtreding nb-wet, jachtbeleid, relatie eigenaar-beheerder Ter Hooge. bestuurlijke zaken; instelling commissie Steunfonds en Bestuurlijke Toekomst, aankoopzaken; verwervings- poging Zuidgors, oriëntatie over andere mogelijke verwervingen. Voor het beheer wordt het Bestuur geadviseerd door de Natuurwetenschappelijke Advies commissie. Deze commissie kwam dit jaar niet bijeen. Voor alle aktiviteiten rond het jubileumjaar was de jubileum commissie zeer aktief. Het Bestuur bestaat uit de heren L. Eelkema (voorzitter), P.H. Nienhuis (secretaris), F. Jansen (penningmeester), G.M.P. Sponselee, J.M.E. Seyd- litz, H. Visser, T.A. Vogel, en Jhr. J. Stoop. De vergaderingen worden bijgewoond door de heren R.J.B.M. Willems (direk- teur) en S. Knigge (namens de provincie). De Stichting is bij een aantal overlegsituaties in verband met het natuur- en landschapsbeleid betrokken. Als belangrijkste worden hier genoemd de Advies commissie van Natuur- en Land schapsbescherming van de Provinciale Planologische Commissie, de Provinciale Raad voor het Milieu, de besturen van de Stichting Landschaps verzorging Zeeland, Stichting Zeeuwse Schaapskudde, Stichting Culturele Waarden en Stichting Moermond, het Provinciaal Overleg Aankoop en Beheer Natuurgebieden, de Raad van Bestuur voor de Grevelingen, het Rentmeestersoverleg van de Landschappendag en het Delta Overleg. Op persoonlijke titel is de direkteur verder lid van de Provinciale Commissie Beheer Landbouwgronden en de Landinrichtingscommissie Yerseke Moer. Verder moeten hier worden genoemd het bestuurlijk overleg met de Gedeputeerde belast met de natuurbescherming en de vele ambtelijke contacten op Rijks- Provinciaal- en gemeentelijk niveau en met vertegenwoor digers van collega-organisaties, universiteiten en onderzoeks instellingen. 10

Zeeuws Landschap | 1987 | | pagina 10