Overzicht leden van de stichtingsraad Op het Hooge Platen Complex hadden de dwergsterns een wat minder goed jaar. Door over stroming als gevolg van hoge waterstanden gedurende het broedseizoen hebben de dwergsterns minimaal 3 broed- pogingen moeten ondernemen. Evenals andere jaren werden vrijwel alle jonge dwergsterns binnen het kunstmatig opge worpen ringdijkje geboren. Strandplevier en kluut welke meer buiten de ring op het vlakke strand broedden hadden dan ook nog meer te lijden van de hoge vloeden. De vogels die broedden in de inmiddels aardig opgestoven duintjes namen in aantal toe (visdiefjes en kapmeeuwen). Achter de jonge duintjes ontstaat een vlakte met schor vegetatie. Voor het vastleggen van het zand, de ontwikkeling van jonge begroeide duintjes en het herstel van het ringdijkje werd na jarenlange ervaring het beheer geperfectioneerd. Evenals vorige jaren waren weer vele vrijwilligers behulpzaam bij het jaarlijks geschikt maken van de broedbiotopen. Bijzondere vermelding verdient het toenemende aantal waar nemingen van zeehonden, soms tot 5 exemplaren tegelijk. Nabij Saeftinghe werd dit jaar voor het eerst sinds lange tijd weer een zogende zeehond met jongen waargenomen. Met vereende krachten wordt de bewakingsboot van de Hooge Platen naar het water gesjouwd. Ir. R.M.Th. Adriaansens, Middelburg O.E. Albert), Middelburg Mevrouw Mr. R.L.E. Arendsen, Hoogerheide Drs. W. Bassie, 's-Gravenpolder Dr. Ir. W.G. Beeftink, Middelburg K.C.J. van Bennekom, Domburg W.L. Blindenbach, Burgh Haamstede H. Boer, Krabbendijke Ir. O.H. Boom, Middelburg Mr. R. Bottemanne, Goes Drs. G.J. Buth, Serooskerke K.J.A. Baron Callot d'Escury, Kloosterzande Ir. L. Eelkema, Goes Mr. J. Gmelich Meijling, Kapelle F.K. Haak, Hoek A van der Have, Goes Ir. D.J. van der Have, Kapelle Drs. G.C.G. van de Heuvel, 's-Gravenpolder Ir. W.H. van der Hoofd, Goes Dr. A.H.L. Huiskes, Yerseke Mr. J.M. Huijgen, Middelburg F. Jansen, Brouwershaven Mr. J.A. Lantsheer, Oostkapelle A.J.H. Baron van Lynden, Middelburg Ir. W.2. van der Meer, Goes P.J.G. Molthoff, Hulst Mevr. H.W. van Montfrans-Hartman, Veere Dr. P.H. Nienhuis, Goes J. Nieuwenhuyse, Lewedorp Mevrouw Ir. M. van Oosten-Snoek, 's-Heer Abtskerke A. Paauwe, Zaamslag Jhr. Dr. G.F. Sandberg, Middelburg Mr. J.E.M. Seydlitz, Kuitaart G.M.P. Sponselce, Hulst F.G. Sprenger, Oostkapelle Mr.Ch.Th. Spijkerboer, Oostburg Jhr. J. Stoop, Middelburg A.M. Stroosnijder, Arnemuiden Ir. J.A. Trimpe Burger, Oostkapelle J.M. Baron van Tuyll van Serooskerken, Oostkapelle J.J. Veenstra, Meliskerke Ir. Th Vette, Vrouwenpolder Ir. H. Visser, Middelburg T.A. Vogel, St. Philipsland Mr. J.J. van der Weel, Middelburg Ir. J. Zuurdeeg, Middelburg J. de Zwart, Oostburg 12

Zeeuws Landschap | 1987 | | pagina 12